Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FOMGET'in yıl sonu gösterisi coşturdu

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Folklor Müzik ve Gençlik Topluluğu FOMGET Gençlik Parkı Tiyatro Salonu'ndaki gösterisiyle izleyiciden büyük alkış aldı

Giriş Tarihi: 20.6.2015
FOMGET'in yıl sonu gösterisi coşturdu
Yurt içi ve yurt dışında Ankara'yı temsil ederek aldığı ödüllerle ülkemizi gururlandıran Büyükşehir Folklor Müzik ve Gençlik Topluluğu (FOMGET), "21. Yılsonu Halk Oyunları Gösterisi" ile başkentlileri coşturdu. FOMGET'e bağlı çocuk, genç ve 35 yaş üzeri farklı mesleklere sahip kişilerden oluşan toplam 260 dansçı, Akdeniz'den Karadeniz'e, Ege'den İç Anadolu'ya, Güneydoğu'dan Balkanlar'a kadar birbirinden farklı yörelere ait halk danslarını büyük bir disiplin, uyum ve estetik içinde sergileyerek başkentlilerden tam not aldı.

ÖNGEL ADINA ÖDÜL VERİLDİ
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Tiyatro Salonu'nda düzenlenen FOMGET'in "Gönülden Gönüle Anadolu" konulu gösterisine, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Büşra Aldoğan, dansçıların yakınları ile çok sayıda başkentli katıldı. Programda, Türk folkloruna emek vermiş, folklorun sevilmesine büyük katkı sağlamış Dr. Basri Öngel adına da ödüller verildi. Birbirinden hareketli figürlerle Anadolu'nun tüm renklerinin, her yaştan dansçının aynı anda sergilemesine, salondakiler coşkulu alkışlarla eşlik ederek, beğenilerini gösterdi.

DESTEK BAŞARI GETİRDİ
FOMGET Sanat Yönetmeni Taner Bozkuş, Türk kültürünün bir parçası olan halk danslarına gönül veren folklor gruplarının zor şartlarda faaliyetlerini sürdürmeye çalıştığını ifade etti. Bozkuş, "Biliyoruz ki tüm gruplar FOMGET kadar şanslı değil. Halk danslarının gelecek nesillere taşınması için mutlaka yerel yönetimler tarafından desteklenmesi gerekiyor" dedi. FOMGET'in başarılarında en büyük payın Büyükşehir Belediyesi'nin olduğunu ifade eden Bozkuş, "Hiçbir yardımı esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi sayesinde yurt içinde ve yurt dışında çok önemli başarılara elde ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FOMGET'in yıl sonu gösterisi coşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN