Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turuncu iftarı tüm renkleri buluşturdu

Turuncu Dergisi tarafından Çukurambar'da düzenlenen iftar yemeğine sanat ve siyaset dünyasından pek çok isim katıldı. Yemen, Suriye ve Somalili davetlilerin de katıldığı iftar renkli görüntülere sahne oldu

Turuncu iftarı tüm renkleri buluşturdu
Çukurambar Naquesh İstanbul kafede düzenlenen iftara ev sahibi Turuncu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Zahide Ceylan'ın yanı sıra Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, Düzce milletvekili Ayşe Keşir ve Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalemi Hümeyra Çelebi, Organize Sanayi Başkanı Hasan Gültekin ve Turuncu okurları katıldı. Ney dinletisi ile başlayan ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden iftar programında konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Oku emrinin geldiği ramazan çok önemli, hepinizin bu kutlu ayını tebrik ederim" dedi. Yılmaz, "Bu kadar özel bir ayda mecliste yeni bir dönem başladı, hayırlı olmasını diliyorum. Çeşitliliği ve zenginliği olan, daha fazla kadın, genç, farklı etnik köken ve inancın olduğu bir meclisimiz var artık. Toplum ne ise onu yansıtan bir meclis Türkiye'nin nereden nereye geldiğinin temsili. Temsil güzel şey ama istikrarın da olması gerek. Yüzde 95 temsil tamam. Önümüzdeki günlerde yeni bir hükümet oluşturarak istikrarı da sağlamalıyız. Eğer bu olmazsa da tekrar milletimizin hakemliğine başvururuz, yeni bir seçim yaparız" diye konuştu.

'O ALKIŞLAR MİLLETİMİZE'
Programa kardeşleriyle birlikte katılan Ravza Kavakçı da, "Meclisteki alkışlar bana değildi, onlar 2 Mayıs 1999'da çirkin bir tablo yaşayan Merve hanımın şahsında milletimizeydi" dedi. Kavakçı, "Üzerinden 16 sene 21 gün geçti mecliste başörtülü kadın olarak yemin ettim. Tüm renk, kıyafet ve inançtan insanların meclis kürsüsünde olacağı günler de gelecek" dedi. Turuncu Dergisi Yayın Yönetmeni Ceylan ise, "Çiçeği burnunda yeni milletvekillerimize ilk iftarı vermekten çok mutluyum. 12 yıl önce 7 arkadaş Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın desteğiyle çıktığımız bu yolda bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim" diye konuştu. Program Somali ve Yemenli çocukların türkü dinletileriyle son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turuncu iftarı tüm renkleri buluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN