Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valilik Ahmet'e sahip çıkacak

Giriş Tarihi: 28.6.2015
Valilik Ahmet'e sahip çıkacak

Av tüfeğinin patlamasıyla gözlerini, çenesini ve burnunu kaybeden Ahmet Civan'ın tedavi masraflarını Valiliği karşılayacak

'da av tüfeğini temizlerken içindeki fişeğin patlamasıyla gözlerini, çenesini ve burnunu kaybeden Ahmet Civan, burun ve damak ameliyatının masrafları Valilik tarafından karşılanacak. Civan'ın dramını gündeme getiren SABAH Ankara'daki haberin ardından Ankara Valiliği harekete geçti. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Bazı basın ve yayın organlarıda, Ankara'da av tüfeğini temizlerken içindeki fişeğin patlamasıyla gözlerini, çenesini ve burnunu kaybeden Ahmet Civan isimli vatandaşın, ihtiyaç duyduğu tedaviyi yaptıramadığı ile ilgili bilgilere yer verilmiştir. Valiliğimizce ilgili sağlık kuruluşlarında vatandaşımızın ücretsiz olarak tedavisinin yapılması sağlanacak olup, ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından nakdi yardımda bulunulacaktır" denildi.

MENDİL SATIYOR

Hayatını karartan kazayı anlatan Civan, "Av tüfeğinde temizlik yaparken kurşunu içinde bırakmışım. Bir anda yüzüme patladı. 2013'den beri gözlerimi ve yüzümü kaybettim. Maddi sıkıntılarım var. Çalışarak ameliyat parasını biriktirmeye çalışıyorum. 2 tane operasyon geçirdim. Çeneme kemik nakli yaptılar sağ ayağımdan. Biraz da ağzımı genişlettiler. Önceden mide hortumuyla besleniyordum. Boğazımda nefes hortumu vardı. Onları aldılar ameliyatlardan sonra. Şu anda yumuşak şeyleri yiyebiliyorum" dedi. Civan, selpak, yara bandı ve yelpaze satışı yaptığı işportacılık işinden günlük 30-40 lira civarında kazanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valilik Ahmet'e sahip çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN