Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İslam ülkelerine Beyaz Ev'de iftar

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, İslam ülkelerinin büyükelçilerine Hacettepe Üniversitesi'nin Beytepe Yerleşkesi'nde bulunan Beyaz Ev Restoran'da iftar verdi

Giriş Tarihi: 1.7.2015
İslam ülkelerine Beyaz Ev'de iftar
Diyanet İşleri Başkanlığı, (DİB) Hacettepe Üniversitesi'nin Beytepe Yerleşkesi'ndeki Beyaz Ev Restoran'da İslam ülkelerinin büyükelçilerine iftar verdi. DİB Başkanı Mehmet Görmez, eşi Hatice Görmez ile davetlileri kapıda karşıladı. Katılımcılarla dertleşmek amacıyla eline aldığı kalemin çok dertli olduğu için kırıldığını söyleyen Görmez, İslam dininin yeni ortaya çıkmış birtakım yanlış anlayışların tehdidi altında olduğunu belirtti. Görmez, "Son 10 yılda, şiddetin gölgesinde ortaya çıkan yeni dini anlayışlar, İslam'ın yeryüzüne getirdiği rahmet mesajlarını tehdit etmeye başlamıştır" dedi.

YAZDIĞI KİTAPÇIĞI DAĞITTI
Yazdığı 5-6 sayfalık metni kitapçık haline getirip bastırdıklarını ve katılımcılara dağıtacaklarını belirten Görmez, "Ancak onu size okumaya başlarsam, zannediyorum sahura kadar oturmamız gerekecek" ifadesini kullandı. Görmez, mümin ve Müslüman her insanın kendisine "Biz nereye gidiyoruz?" diye sorması gerektiğini kaydederek, "Ortak evimiz, ortak yurdumuz olan dünyamızı ne hale getirdik? Biz İslam coğrafyasında emanı ve selamı neden kaybettik? Halbuki selam olmadan İslam, eman olmadan iman olmaz" diye konuştu. Arap Devletleri Ligi Temsilcisi Büyükelçi Muhammed El Fatah Naciri ve Özbekistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Ulfat Kadirov'un da konuştuğu etkinliğin sonunda davetlilere Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in kaleme aldığı kitapçık verildi. İftar programına, İslam ülkeleri büyükelçilerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve Hacettepe Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslam ülkelerine Beyaz Ev'de iftar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN