Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOKİ'den Mamak atağı

Anayurt ve Gülveren kentsel dönüşümde yapılacak bin 219 adet konut için ilgili müteahhit firmalarla sözleşmeler imzalandı. TOKİ Başkanı Turan, " ve Mamak belediyeleri ile yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmaları örnek olacak" diye konuştu

Giriş Tarihi: 1.7.2015
TOKİ'den Mamak atağı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), uyguladığı "yerinde kentsel dönüşüm projeleriyle" afetlere karşı riskli, ömrünü tamamlamış yapıların yerine, şehrin tarihi ve kültürel dokusunu koruyan projeleri uygulamaya koyuyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, -Mamak'ta Anayurt ve Gülseren Mahallelerinde, Mamak Belediyesi ile beraber devam eden Kentsel Gelişim ve Gecekondu Dönüşüm Projesi hakkında bilgiler verdi.

BİN 219 ADET YENİ KONUT

Ankara-Mamak ilçesinin Anayurt ve Gülseren Mahallerinde TOKİ ve Belediye işbirliğinde devam projede bin 219 adet yeni konutun inşaatı için ilgili müteahhit firmalar ile sözleşmeler imzalandı. Projenin detayları hakkında bilgi veren TOKİ Başkanı M. Ergün Turan şunları kaydetti: "Mamak'ta Belediye ile sürdürdüğümüz Kentsel Gelişim ve Gecekondu Dönüşüm Projesi hızla devam etmekte. Toplam bin 219 adet konut inşaat edilecek proje için de ilgili firmalar ile sözleşmeleri imzaladık. En kısa sürede yapımına başlanacak."

SOSYAL DONATI ALANLARI

Ankara Mamak 3.etap kapsamında Anayurt - Gülseren Kentsel Dönüşüm projesi 68 bin 701 metrekare alanda yapılacağını belirten Turan şöyle devam etti: "Kentsel Dönüşüm projesinde 39 tane blok olacak. Projede dairelerin brüt alanları 110 metrekare ile 149 metrekare arasında değişiyor. Projede bin 40 araçlık otopark, çocuk oyun alanları, ortak kullanım alanları gibi sosyal olanaklar yer alıyor. "Tek amacımız şehirlerimizi geleceğe taşımak, geleceğin Türkiye'sinde modern şehirler kurmak" olduğunu belirten Turan Kentsel Dönüşüm ile ilgili şunları kaydetti: "Kentsel dönüşümde her şeyden önce tarihi ve kültürel dokuyu koruyarak, yerinde dönüşümü amaçlıyoruz. Şehirlerde yaşam kalitesinin artırılması, kültürel ve doğal çevrenin korunması ile önümüzdeki süreçte marka şehirlerin çoğalması sağlanacaktır".

MAHALLE KÜLTÜRÜNÜN İZLERİNİ YAŞATACAK
Pro jenin sadece konut ile sınırlı olmadığını belirten Tura n "Toplam bin 219 konuttan oluşacak proje, mimari konsepti ile örnek olacak. Proje kapsamında yeşil alanlar, sosyal yaşam alanları, ticaret merkezi ile yeni bir yaşam alanı oluşacak. Yatay mimariyle inşa edilecek olan konutlar mahalle kültürünün izlerini taşıyacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOKİ'den Mamak atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN