7 Haziran AK Parti'de safları sıklaştırdı

Giriş Tarihi: 3.7.2015
7 Haziran AK Parti'de safları sıklaştırdı

Genel seçim sonrasında hükümetin kurulamaması 'da tepkiye neden oldu. Farklı siyasi partilere oy veren vatandaşlardan AK Parti'ye 4 bin 795 kişi üy elik müracaatında bulundu

Seçimlerin ardından AK Parti'nin tek başına iktidar olamaması neticesinde farklı siyasi partilere oy veren vatandaşlardan AK Parti'ye yoğun ilgi gerçekleşiyor. İstikrarın sekteye uğraması ve hükümetin kurulamaması neticesinde endişeye kapılan vatandaşlar AK Parti'nin il ve ilçe binalarına gelip yaşanan süreç hakkında şaşkınlıklarını ve moralsizliklerini ifade ediyor. Hükümetin kurulamaması ve AK Parti ile süren istikrar ortamının bazı kesimler tarafından sekteye uğratılmak istenmesinin vatandaş nezdinde tepkiyle karşılandığını belirten AK Parti İl Başkanı Nedim Yamalı, "AK Parti İl Başkanlığı olarak il binamızda her gün bir il yönetim kurulu ve yürütme kurulu üyesi arkadaşımız partide nöbetçi olarak görev yapmaktadır. Nöbet görevini sürdüren yöneticilerimizin gün sonunda oluşturdukları raporlardan elde edilen sonuçlarda; Cumhurbaşkanlığı seçiminde, yerel seçimlerde AK Parti'ye oy verip bu seçimde farklı bir siyasi partiye oy veren vatandaşların önemli bir kesiminde bir pişmanlık duygusu yaşandığı görülmektedir. Bu da AK Parti'ye tepki üyelikleri olarak geri dönmektedir. Vatandaşın bu tepki üyelikleri diğer partilere büyük bir mesajdır" diye konuştu.

ÜLKE MENFAATİ ÖNEMLİ
Üyeliğini yaptıkları vatandaşları da tek tek dinlediklerini söyleyen Yamalı, "Üye olan vatandaşlarımız genel itibari ile 'Bizler AK Parti'ye çeşitli vesilelerle kırgınlık yaşamıştık. Farklı partiye oy verirken AK Parti'nin iktidardan düşmesini istemiyorduk, tahmin de edemiyorduk. Ancak geldiğimiz noktada bu tutumumuzun yanlış olduğunu anladık ve ülke menfaatleri açısından fayda sağlamayan bir sürecin içerisine girdik. Gelinen noktada istikrara sahip çıkmak ve bu yol kazasından kurtulmak için yeniden AK Parti'ye geldik ve üye olduk' şeklinde bizlere beyanatlar veriyorlar" dedi.

4 BİN 795 KİŞİ AK PARTİ'YE ÜYE OLDU

Teşkilat başkanlığımızın bünyesinde yürütülen üye faaliyetlerinde, seçim sonrası süreçte gerçekleşen üye kayıtlarında ciddi oranda artışlar gerçekleştiğini vurgulayan Yamalı şunları söyledi: "İl binamızda gerçekleşen üye kayıtlarının yanı sıra ilçe teşkilatlarımızda da aynı durum görülmektedir. 8-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen üye kayıtlarına göre Keçiören'de 782, Pursaklar'da 723, Mamak'da 664, Yeni Mahalle'de 289, Beypazarı'nda 486, Çankaya'da 220 kişi üyelik için partimize müracaat etti. Diğer ilçelerimizde gerçekleşen üye kayıtlarıyla birlikte, seçim sonrası üyelik için müracaat eden toplam kişi sayısı 4 bin 795 şeklindedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Haziran AK Parti'de safları sıklaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN