Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırşehirlilerden başkent çıkarması

Başkentteki Kırşehirliler iftar davetinde buluştu. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binali Yıldırım da davette yer aldı. Federasyon Başkanı Gökçınar, beraberlik vurgusunda bulundu

Giriş Tarihi: 14.7.2015
Kırşehirlilerden başkent çıkarması
Kırşehirli Dernekler Federasyonu geleneksel iftar davetinde bir araya geldi. İş ve siyaset dünyasının buluştuğu programda Kırşehirlilerin birlik ve beraberliğine vurgu yapıldı. Düzenlenen iftar programına, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binali Yıldırım, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, milletvekilleri Ayhan Yılmaz, Nevzat Ceylan, İzmir Milletvekilli Hüseyin Kocabıyık, Kırşehir milletvekilleri Cemil Yıldırım Türk, Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin yanı sıra Kırşehirli sanayici, işadamı, bürokratlar ve Kırşehirli derneklerin üyeleri ile yönetimleri katıldı.

"TEMSİLCİ SEÇEMEDİK"
Gecede açılış konuşmasını yapan Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, "Kırşehir demek Anadolu demek, Anadolu demek huzur, hoşgörü, sevgi ve emek demektir. Fakat ne yazık ki Kırşehir ticarette, bürokraside, yargıda, akademik çevrelerde kişisel beceri ve kabiliyetleri ile belli bir noktaya gelmişken; Ankara'daki etkin ve yoğun bu nüfusuna rağmen siyasi bir temsilcisini hala seçememiştir. Ankara Anadolu'nun tezahürüdür, bunun en önemli ve en büyük parçalarından biride Kırşehirlilerdir. Gelecekte her konuda olduğu gibi Kırşehirli siyasette de bir temsilcisini seçecektir" dedi.

'KIRŞEHİRLİLER HİZMETE LAYIK'
Binali Yıldırım iftar programındaki konuşmasında bakanlığı döneminde Kırşehir'e yaptığı hizmetlerden de bahsederek, "Kırşehirliler bu hizmetlere layıktır. Dernekçilik zordur, bir dönem bu işlerle uğraşmış bir kardeşiniz olarak; bu işin zorluğunu iyi bilirim. Bugün burada gördüğüm Kırşehirliler bu işi başarmışlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırşehirlilerden başkent çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN