Kadir Gecesi'nde camiler doldu taştı

Kadir Gecesi dolayısıyla başkentteki camiler bayram coşkusu yaşadı. Mübarek gecede Allah'tan af dileyen vatandaşlar, zulüm gören kardeşlerine de dua etti

Giriş Tarihi: 15.7.2015
Kadir Gecesi'nde camiler doldu taştı
Kur'an-ı Kerim'in vahiy yoluyla Hazreti Muhammed'e gönderilmeye başlandığı Kadir Gecesi, Ankara'daki camilerde dua ve ibadetlerle idrak edildi. Kadir Gecesi vesilesi ile Kocatepe, Ahmet Hamdi Akseki, Hacı Bayram Veli ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet camilerini dolduran vatandaşlar namaz kıldı, dua etti, okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi. Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ndeki namaz, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından kıldırıldı. Hacı Bayram Veli Camisi'ne gelenler yatsı ve teravih namazından sonra türbe ziyaretinde bulundu.

CEMAAT AVLUYA DA SIĞMADI
Başkentliler, Kadir Gecesi dolayısıyla camilere akın etti. Cami içerisine sığmayan vatandaşlar, teravih namazını avluda kıldı. Başkentte vatandaşlar, İslam dininde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde camilere akın etti. Genç yaşlı, kadın erkek demeden camileri tıka basa dolduran vatandaşlar, dua edip namaz kılarak, Kadir Gecesi'ne ulaşmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Özellikle 3 Temmuz'da açılışı yapılan Millet Camisi'ni tercih eden vatandaşlar, böyle bir cami yaptırdığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Ankara'nın çeşitli ilçelerinden Millet Camisi'ne gelen insanlar, cami içerisinde yer kalmayınca cami avlusuna hasır sererek üzerinde namaz kıldı. Caminin önünde ise otomobiller uzun kuyruklar oluşturdu. Otomobillerini park edecek yer bulamayan vatandaşlar, orta refüjü park yeri olarak kullandı. Hacı Bayram Camisi'nde ise yüzlerce vatandaş çimenlere ve cami avlusuna serilen sofra bezleri üzerinde iftar yaptı.

'ALLAH ÜMMETE HUZUR VERSİN'
Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, "Elhamdülillah Allah bizleri Kadir Gecesi'ne ulaştırdı fakat üzüntülü giriyoruz. Çünkü Ümmeti Muhammed kan ağlıyor, içimiz yaralı, çok üzülüyoruz. Allah ümmete huzur versin. Bu kaos ortamından kurtarmasına vesile kılsın. Bu gece bol bol dua edelim. Ümmeti Muhammed kan ağlarken bizim bayram yapmamız çok zor" dediler. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda halkın iç içe olmasının gurur verici olduğunu belirten bir vatandaş ise, "Burada emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederiz, buraları bizim görme şansımız yoktu, bizlere açtı. Gerçekten mükemmel bir yer" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadir Gecesi'nde camiler doldu taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN