Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lazer epilasyon deyip geçmeyin!

Giriş Tarihi: 19.7.2015
Lazer epilasyon deyip geçmeyin!

Bakımlı görünmenin gözde yöntemlerinden lazer epilasyon, uzman doktor kontrolünde yapılmadığı takdirde önemli sağlık sorunlarına kapı aralıyor

Dermatoloji Uzmanı Yrd. Doç.Dr. Jale Yüksek Pehlivan, günümüzde bakımlı görünmenin en önemli anahtarının aşırı kıllardan kurtulmak olduğuna dikkat çekerken, lazer epilasyonun, mutlaka konunun uzmanı bir doktor kontrolünde yapılması gereğine vurgu yaptı. Pehlivan, lazer epilasyon yaptıracak kişilerin, kullanılacak cihazın yanı sıra uygulamayı yapacak kişi hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi olmaları gerektiğini vurguladı.

CİHAZ TERCİHİ ÖNEMLİ

Yrd. Doç. Dr. Pehlivan, "Bazı lazer epilasyon uygulamalarının IPL ile yapıldığını görüyoruz. IPL, yoğun atımlı ışıktır ve bir lazer çeşidi değildir. Bu nedenle lazer epilasyon cihazları arasında yer almamaktadır. IPL ile epilasyonda başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilemediği için uygulama yapılan kişilerde hayal kırıklığına neden olmaktadır. Kendi kliniğimde de kullandığım, Alexandrite ve Nd Yag kombine lazer sistemleri ile hem açık tende hem de koyu tende herhangi bir olumsuz cilt reaksiyonu oluşturmadan, yüzeysel ve derin yerleşimli kıllarda etkili epilasyon işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Doğru cihaz tercih edildiğinde, lazer epilasyonun istenmeyen tüylerden kurtulmanın en güvenli, en hızlı ve en etkili yolu olduğunu unutmayın" dedi.

TEK SEANSTA BAŞARI HAYAL

Dermatoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Jale Yüksek Pehlivan, bütün lazerlerin büyüme evresindeki kıllara etki ettiği için lazer epilasyonla tek seansta başarı beklenmemesi gerektiğini ifade ederek "Lazer epilasyonda kaç seansta başarı elde edileceği, kişinin kıl rengi, kalınlığı, derinliği ve kullanılan lazer cihazı gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce kişinin hormonal bozukluğu olup olmadığı uzman doktor tarafından değerlendirilmelidir. Bu bozukluklardan biri varsa öncellikle tedavisi yapılıp ardından lazer epilasyon işlemi uygulanması doğru yöntemdir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer epilasyon deyip geçmeyin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN