Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu vahşeti işleyenleri la netli yoruz!

Suruç'taki bombalı saldırıya tepkiler büyüyor. Ankara'daki sendikalar ve odalar hain patlamayı kınayarak saldırılarla istenen hedeflere asla ulaşılamayacağını belirtti

Giriş Tarihi: 22.7.2015
Bu vahşeti işleyenleri la netli yoruz!
Başkentteki işçi ve memur sendikaları, STK'lar ve meslek odaları önceki gün Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 31 kişinin öldüğü, 100'e yakın kişinin yaralandığı canlı bomba saldırısını lanetledi. Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen hain saldırıyı kınayarak şunları belirtti: "Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan ve çok sayıda yurttaşımızın canına kasteden bu hain saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu alçak saldırıyı gerçekleştirenler hedeflerine hiçbir zaman ulaşamayacakları gibi inanıyorum ki birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesini sağlayacaktır." Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, terör saldırısının Türkiye'nin istikrarını, birlik ve bütünlüğünü hedef aldığını belirterek, "Kobani'ye geçmek üzere Şanlıurfa Suruç'ta bekleyen gençlere yönelik saldırıyı ATO üyeleri adına kınıyorum. Amacı, kaynağı ve hedefi ne olursa olsun terörü lanetliyorum. Türkiye; Türküyle, Kürdüyle Lazıyla Çerkeziyle bir bütündür. Bu saldırı topyekün tüm halkı hedef alan bir saldırıdır" dedi. HAK-İş Genel Başkanvekili Mehmet Şahin yaşanan terör saldırısını kınadı. Suriye ve Irak başta olmak üzere Ortadoğu'da yaşananların bütün boyutlarıyla tartışılmadığı ve çözüme kavuşturulmadığı sürece, bu ülkelerin içinde bulunduğu şartların oluşturduğu sorunların bölgeyi rahatsız etmeye devam edeceğine vurgu yapan Şahin, "Terör saldırılarının amacı ülkemizin huzur ve istikrarını bozmak toplumda bir korku havası ve kaos ortamı yaratmaktır. Bu süreçte herkes, daha soğukkanlı ve sağduyulu olmalıdır."

"90'LI YILLARI İSTİYORLAR"
"Ülkemiz insanını korkutmaya dönük olan bu saldırıların, güven ortamını zedelemek için yapıldığını belirten Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ise "Hükümetin kurulamadığı, devletin başsız kaldığı algısını dayatmak isteyenler, kan akıtmakla ülkeyi 90'lı yıllara geri döndürmek istiyor. Hiç kimse kardeşliğimiz üzerinden rant elde etmeye çalışmasın. Zayıf zamanları kendileri için fırsat gören saldırganlara malzeme vermeyelim. Kardeşliğimizi dış mihrakların malzemesi haline getirmeyelim" dedi. Terör, zulümdür ve kimden, nereden gelirse gelsin kınanmalıdır diyen Eğitim- Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın menfur saldırı ile ilgili şunları söyledi: "Sahnelenen bu oyunun, tüm ülkemizin huzur ortamını, Ortadoğu'nun barışını hedef aldığı ortadadır. Ülkemize yönelik bu tür provokasyonlarla defalarca karşılaşmış olan milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir. Milletimiz, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğini bozacak oyunlara gelmeyecektir. Bugün küresel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz: Amacınıza asla ulaşamayacaksınız. Basiret sahibi bu millet size bu fırsatı vermeyecek ve oyununuzu bozacaktır. Bugün suçlama değil, sorumluluk alma; yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu vahşeti işleyenleri la netli yoruz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN