Ankara kavrulacak

Sıcak hava bugünden itibaren başkenti etkisi altına alacak. Yılın en sıcak günlerinin yaşanacağını belirten yetkililer, özellikle çocuklar ve sağlık sorunu olan yaşlıları uyardı

Giriş Tarihi: 24.7.2015
Ankara kavrulacak
Meteoroloji Genel Müdür-lüğü'nden yapılan sıcaklık değerlendirmesinde Basra alçak basıncının etkisi altında olan Türkiye'de hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği belirtildi. Bugün ve hafta sonunda iç bölgelerdeki hava sıcaklığının normalin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği bildirilirken, en yüksek hava sıcaklığının Ankara'da 37 dereceye ulaşması bekleniyor.

BİR HAFTA SÜRECEK

Değerlendirmede, yüksek hava sıcaklıklarının oluşturabileceği başta sağlık sorunları olmak üzere, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. Yaklaşık son birkaç gündür mevsim normallerinin üzerinde bir hava sıcaklığının olduğunu ifade eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Uzmanı Ahmet Uçar, "Ankara uzun yıllar temmuz ayı en yüksek sıcaklık ortalaması 30 derece iken hava sıcaklıkları son bir haftadır 33 derece civarında seyretmektedir. Bugünden itibaren hafta sonu ve gelecek haftanın ilk yarısında İç Anadolu'da sıcaklıklar 3-5 derece daha artacak. Ankara'da en yüksek hava sıcaklığı ise 37 dereceye ulaşacak. Bu da normalin 7 derece üzerinde olması demek. Bu yılın en sıcak günlerini yaşayacağız. Geçtiğimiz yıllarda bu mevsimde 38-40 derece olan sıcaklıklara henüz ulaşabildik. Sıcaklar bu sene kendini geç gösterdi. Bu sıcak hava dalgası en az bir hafta daha 35-37 derece devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara kavrulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN