Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bala'da deprem hasarlı konutlar yıkılıyor

Büyükşehir Belediyesi, Bala Kaymakamlığı'nın talebi üzerine ilçede 2007'de meydana gelen depremde hasar gören 900 konutun yıkımını gerçekleştiriyor

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Bala'da deprem hasarlı konutlar yıkılıyor
Büyükşehir Belediyesi, Bala Kaymakamlığı ve ilçe belediyesinin talebi üzerine, 2007'de meydana gelen depremde hasar gören 900 konutun yıkımına başladı. 2007 yılında Bala'da meydana gelen deprem sonrası İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nce "tespit" yapılıp "ağır hasarlı" raporu düzenlenmiş olan toplam bin 138 yapıdan öncelikle 238'i, Bala Belediyesi, Çevre Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi'nce yıkılmıştı. Yıkılan konutların yerine vatandaşlara yeni toplu konutlar yapılmış, ancak çiftçilikle uğraşan vatandaşlardan bir bölümü hasara uğrayan evlerini terk etmeyerek bu evlerde oturmaya devam etmişti. Bunun üzerine hasarlı konutları kamulaştıran Bala Kaymakamlığı, Bala Belediyesi'nin teknik imkânlarının yetersiz oluşu nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'nden yıkım ekibi talebinde bulundu.

ŞİMDİYE KADAR 60 EVİN YIKIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Büyükşehir yetkilileri şu ana kadar Bala merkezde 3 mahallede 30'a yakın konutun, diğer yerleşim birimlerinden Afşar'da 20 ve Abazlı'da da 10 evin yıkımının gerçekleştiğini, yıkım çalışmalarının halen Abazlı Mahallesi'nde devam ettiğini bildirdi. Büyükşehir yetkilileri, bölgedeki 900 hasarlı konutun 510 adedinin analiz numaralandırma işleminin tamamlandığını belirterek, merkezde 3 mahalle ile 14 köyde yıkım yapılacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bala'da deprem hasarlı konutlar yıkılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN