Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AŞTİ her gün sıcak suyla yıkanıyor

Giriş Tarihi: 1.8.2015
AŞTİ her gün sıcak suyla yıkanıyor

Günde 150 bin kişinin giriş-çıkış yaptığı AŞTİ'de 200 kişilik ekip her gün sıcak suyla temizlik yapıyor

Her gün binlerce kişinin ayak bastığı Büyükşehir Belediyesi'nin en yoğun işletmesi konumunda olan AŞTİ'de hijyeni sağlamak ve kötü kokuları önlemek amacıyla 200 kişilik bir ekip her gün sıcak su, ozonlu su ve özel parfümlü deterjanlarla temizlik yapıyor. AŞTİ'nin işletmesini yapan, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BUGSAŞ Şirketi'nin Genel Müdürü Seçkin Odabaşı, ekiplerin modern araçlarla 24 saat çalıştığını belirtti.

TEMİZLİK GECE DE SÜRÜYOR
Odabaşı, "Biz AŞTİ'nin, Türkiye'nin en temiz otogarı olduğunu iddia ediyoruz" dedi. Bayramlarda, asker celp dönemlerinde ve özellikle tatillerde AŞTİ'nin en yoğun günlerini yaşadığını söyleyen Odabaşı, "AŞTİ, 128 bin metrekare kapalı olmak üzere toplamda 350 bin metrekarelik bir alana sahiptir. En yoğun olduğumuz saatler, sabah ve akşam saatleridir. Yoğun saatlerin dışında da ekiplerimiz, gece saat 01.00- 04.00 arası AŞTİ'yi ozonlu su ve deterjanla yıkıyor, ilaçlama yapıyor" diye konuştu.

EVSİZLERE BANYO İMKANI
AŞTİ'nin Ankara'nın aynası olduğunu söyleyen Odabaşı, günlük rutin temizlik, haftalık ve aylık bakımların yanı sıra kötü görüntülere neden olacak durumların da önüne geçildiğini ifade etti. Odabaşı, şunları söyledi: "AŞTİ'nin 8 bölgesinde çöp toplama merkezlerimiz var. Bu merkezler, açık alanda değil, kamufle edilmiş doğal bir görünüm içerisinde. Kesinlikle dışarıdan gelen vatandaşlar, bu çöplerimizi görmüyor. Ayrıca burayı mesken tutmuş, evsiz barksız vatandaşlar var. Burada bulunan banyo ve hamamda da bu insanların yıkanmasını sağlıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AŞTİ her gün sıcak suyla yıkanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN