Alkolü bırakmanın tadını çıkarıyorlar

Giriş Tarihi: 5.8.2015
Alkolü bırakmanın tadını çıkarıyorlar

Ailelerinin desteğiyle alkolü bırakan başkentliler her yıl ağustos ayında bir araya geliyor. Bırakamayanlara da "Aramıza katılarak mutluluğu yakalayabilirsiniz" çağrısı yapıyor

Alkolü terk eden başkentliler geleneksel hale getirdikleri ağustos buluşmasını Kırıkkale'de gerçekleştirdi. MKE Kurumu eski havuzunda eşleriyle birlikte bir araya gelen alkolü bırakanlar, "Huzur istiyorsanız alkolden uzak durun" mesajı verdi. lı alkolü bırakanlar adına rehber yönetici Şeref Önal yaptığı açıklamada, "Alkolizm bir aile hastalığı. Bir alkolik ailede kendisi içip de diğerlerine bir şey olmaz dememeli. Bizler 24 yıldan beri alkolü bırakan kişiler olarak bizim aramıza gelirse, alkolü bırakması için her türlü yardımı yapıyoruz. Bunun karşılığında hiç bir menfaatimiz ve isteğimiz yok. Sadece bize gelen yeni bir ümitle gelmeli" dedi. Alkolün tedavisi mümkün olmayan bir hastalık olduğunu ancak durdurabileceğini belirten Önal, "Halk arasında sarhoşluk bir utanma duygusu olduğu için aileler bunu saklıyorlar. Fakat saklanacak bir şey değil, çaresi var. 24 yıldır içmiyorum, hayatımdan memnunum ve her gün şükrediyorum ben bu işi bıraktığım için. Bir defa aileye baba, karınıza koca olmak istiyorsanız alkolü bırakmanız gerekir. Alkol şizofren gibi bir şeydir. Bu tarafa geçen bir daha öteki tarafa geçmez" diye konuştu.

"ARTIK KAVGA ETMİYORUZ"
Önal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir ömür boyu bedava yaşamak istiyorsanız, bizim aramıza katılın. Biz alkolü bırakanlar olarak aramıza katılanlara şifa bularak hayatı yaşanır hale getiriyoruz. Her gün toplanıp, kavga etmiyoruz. Bu işe aile olarak bakıyoruz. Aile olarak mutlu bir yaşantımız var. Sarhoş imajını silerek hayata daha iyi bakıyoruz."

"EŞLER DESTEK OLMALI"
Alkolü bırakmalarından sonra mutsuzluklarını mutluluğa çevirdiklerini belirten eşler ise alkolik yakınlarına mesajlar verdi. Alkolü bırakan eşlerine destek veren kadınlar, "Eşim şu anda pasif içici. Evliliğimizde alkolle ilgili sorunlarımız, hastane deneyimlerimiz oldu. Daha sonra alkolü bırakanlar grubunu buldum. Şu anda onun faydasını gördüm. Onun için de buradayız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alkolü bırakmanın tadını çıkarıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN