Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan ÖKTÜN: Yüksek risk

Giriş Tarihi: 5.8.2015
Gençler bir liği Başkanı İlhan Cavcav, 19 Mayıs Stadı ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Sayın Cavcav'ın dedikleri gerçekten de üzerinde hassasiyetle durulması gereken şeyler. Valilik tarafından belirtildiği şekliyle: 20 bin kişilik taraftar grubunun gelmesi halinde stadın çökme ihtimalinin bulunması tüyler ürpertici açıklama.
Ancak, böylesine çok ciddi bir açıklama sanki güme gitti. Bu konu derhal en ivedi şekliyle gündeme alınmalı. Hatta Başbakanlık duruma el koymalı.
Yeni sezonun başlamasına az bir zaman aldı. Gençlerbirliği'nin özellikle Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ile oynayacağı maçlar bu açıklamaya göre yüksek risk altında. Çünkü, bu takımların yaptığı transferleri görmek isteyen binlerce Ankaralı futbolsever maçlara akın edecektir. Değil 20 bin kişi çok üzerinde taraftar tribünlerde yer alıp atlayıp, zıplayacaktır. Allah korusun ama olası bir tribün çökmesi halinde bu vebalin altından nasıl kalkılır. İlhan Cavcav çok önemli bir konuya parmak basmıştır. 1936'da hizmete giren stat gelişen teknolojiye ayak uydurmaktan çok uzaktır. Son dönemlerde diğer illere yapılan statları gördükten sonra İlhan Cavcav'ın ''Ankara üvey evlat mı?'' diye haykırmasına hak vermemek elde değil. Cumhuriyetin kalbi olan Ankara'nın eskimiş, köhne hale gelmiş, görselliği ile gözleri tırmalayan 19 Mayıs Stadı yerine çağın gereksimlerine ayak uyduran, mimarisiyle başkente yakışacak bir stat zamanı geldi de geçiyor bile. Artık bu kanayan yara bir an önce durdurulmalı.
Yoksa kanayan yaraya tuz basmak zorunda kalmayalım.
Bu arada, İlhan Cavcav'ın açıklamaları arasında bir taraftar ile geçen diyaloğu da değinmek isterim. Taraftar arabasıyla korna çalarak başkana ''Biz ne zaman şampiyon olacağız'' diye sormuş.
Başkan da ''Acele etme, yakında'' demiş. Güzel cevap! Hem acele etme, hem yakında. Buyurun siz çözün.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan ÖKTÜN: Yüksek risk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN