Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem üretim hem tasarruf

Mamak Belediyesi, tüm kent mobilyalarını ve sosyal donatı alanlarının her türlü materyalini kendi atölyelerinde üretiyor. Bu yolla belediye bütçesinden de tasarruf edilmiş oluyor

Giriş Tarihi: 9.8.2015
Hem üretim hem tasarruf
Yatırımlarda kendi üretim ve iş gücü kaynaklarını kullanan Mamak Belediyesi, bütçesinde büyük ölçüde tasarruf sağlıyor. Atölyelerde park ve bahçelerde kullanılan çöp kovası, bank, çardak, spor aletleri, çocuk oyun gurupları, piknik masası ve otobüs duraklarını üretiyor. İlçenin ihtiyacının dışa bağımlı olmadan belediyenin kendi tesislerinde gerçekleştiğinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, mevcut personel ve malzemelerle yapılan ürünler sayesinde büyük ölçüde tasarruf sağladıklarını söyledi. Akgül, "Marangozhaneden boyahaneye, demir atölyesinden tamirhaneye hizmet noktasında atölyelerimizde malzeme üretiyoruz ve tamir ediyoruz. Böylece büyük bir mali yükten kurtulmuş oluyoruz" dedi.

Hem imalat hem montaj

Atölyelerde sene başından bu yana 2 bin 600 adet bank, 800 adet çöp kovası, 20 adet kale direği, 60 adet basketbol potası, 160 takım spor aleti, 350 adet oyun grubu, 120 adet kamelya, 80 adet pergole, 90 adet piknik masası, 40 takım oyun grubu, bin 600 metre merdiven korkuluğu, 82 adet tabela, 45 adet raylı ve demir kapı, 150 adet bayrak direği ve 20 adet otobüs durağının imalatı ve montajı gerçekleştirildi. Ayrıca 5 bin metrekare duvar boyama işi yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem üretim hem tasarruf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN