Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haymana cazibe merkezi olma yolunda

Giriş Tarihi: 13.8.2015
Haymana cazibe merkezi olma yolunda

Büyükşehir'in Haymana'da yaptığı çalışmalar ilçenin çehresini değiştirdi. Belediye Başkanı Turgut, "Artık daha iddialıyız" dedi

Yer altı ve yer üstü zenginliklere sahip olmasına rağmen uzun yıllar kaderine terk edilen Haymana, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanmasının ardından, kalkınmada iddialı adımlar atmaya başladı. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, yapılan yatırımlar ve Ankara-Haymana yolunun genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla, ilçenin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. Göreve başladığı günden itibaren Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde çalıştıklarını, Haymana'nın girişinden itibaren başlatılan yenileme-düzenleme, asfalt ve kaldırım çalışmalarıyla da ilçenin görünümünün değiştiğini belirten Turgut, "Şehir girişinde vatandaşları karşılayan modern saat kulesi, ilçenin havasını değiştirdi. Yolların düzenli olması, refüj ve yan bantların yeşillendirilmesi, o şehrin yaşanabilir bir şehir olduğunu gösterir" şeklinde konuştu.

78 MAHALE ASFALTLANIYOR

Turgut, Ankara- Haymana Karayolu'nun genişletilmesi çalışmalarının, Karayolları Genel Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürüldüğünü belirterek, kamulaştırma çalışmalarının da tamamlanmasıyla, toplam 33 kilometrelik genişletme çalışmasının hız kazanacağını söyledi. Turgut, "Genişletme çalışmaları kısa süre içinde tamamlanarak, Haymana'yı cazibe merkezi haline getirecek" dedi. Özdemir Turgut, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçenin 78 mahallesinde başlanan sıcak asfalt çalışmalarıyla, merkez ile mahalleler arası seyahat ve bağlantıların sorunsuz olarak sağlandığını da belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haymana cazibe merkezi olma yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN