Halkın tepkisine siz cevap verin

Meslek odalarının halkına zulüm yaptığını ifade eden Gökçek, "Yolu pazartesi günü kapatıyoruz. Cesaretiniz varsa o gün orada olursunuz ve halkın tepkisine siz cevap verirsiniz" dedi

Giriş Tarihi: 14.8.2015
Halkın tepkisine siz cevap verin
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bulvarı'nın kapanması ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Mimarlar Odası'nın Ankara halkına eziyet çektirmekten zevk aldığını ifade eden Gökçek, "Mimarlar Odası ve diğer odalar Ankaralılara eziyet çektirmekten zevk duyuyor. Okullar açılmak üzere okullar açılınca servislerin ne hale geleceğini vatandaşların görmesi lazım. Vatandaşlarımız meclis kararımızı dava açıp iptal ettirebilirler. Çünkü burada bütün Ankara eziyet çekecek. Ben buradan Mimarlar Odası ve diğer odalara sesleniyorum. Cesaretin C'si varsa o gün kapanan yerlere gelir halkın tepkisini siz cevaplarsınız" dedi. Alınan mahkeme kararının tamamen keyfi olduğunu ifade eden Melih Gökçek, "Mimarlar Odası ve diğer bağlı odaların açtığı dava sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesi AOÇ ile ilgili olan planımızı iptal etti. Bu plan tam 5 yıl önce belediye meclisimizden geçti. 2010'da geçen bir kararın 5 yıl sonra iptal edilmesi mantığını kesinlikle izah edilebilmek mümkün değil. Verilen mahkeme kararı ile telafisi güç zararlar doğmuştur. Çünkü bu yollar kapatıldığında Ankara halkının sadece 1 yıl içerisinde 1 katrilyon kaybı olacaktır. Mahkemenin bunu görmeden insanların zaman ve maddi açıdan düşecekleri sıkıntıyı düşünmeden verilen karar hukuki bir karar değildir. Bu konuda bilirkişi raporunda bir muhalefet var. Bilirkişinin büyük çoğunluğu İstanbul'dan. Ankara'dan da bir profesör bulunuyor. Ortada bilimsel olarak alınan bir karar yoktur. Tamamen keyfi olarak alınmış bir karardır" şeklinde konuştu.

BİLİR KİŞİLERE SUÇ DUYURUSU

Bilirkişilere suç duyurusu yapmak için hazırlık yaptıklarını ifade eden Başkan Gökçek, "Basın toplantısı yapıyorlar ve buranın trafiğe kapatılması yetmez. Yerinden sökülmesi gerek diyorlar. Böyle bir düşmanlık olabilir mi? Meslek odalarının kesinlikle kanunun değişmesi gerekiyor. Benim en büyük mücadelem bununla olacaktır. Bilirkişiler hakkında suç duyurusu hazırlıyoruz. Çünkü açıkça hukuka ve kanuna aykırı yorum yapmışlardır. Eğer bizim bu yolları kapattıktan sonra yeni bir mahkeme kararı alınıp da açılmaz ise vatandaşlar, zararı nedeniyle bilirkişi ve mimarlar odasına maddi tazminat açabilirler" dedi.

PAZAR GECESİ 3'TEN İTİBAREN KAPANIYOR
"PazarI pazartesiye bağlayan gece saat 03.00'ten itibaren yolları kapatacağız. Cesaretiniz varsa o gün orada olursunuz ve halkın tepkisine siz cevap verirsiniz" diyen Gökçek, "Bu işin ana müsebbibi olan Tezcan Karakuş Candan var. İnanıyorum ki millet demokratik tepkisini mutlaka bu odalara karşı gösterecektir. Bundan sonra da odalar dava açmaya kalktıkları zaman bunu düşünecektir. Diyorlar ki halkı bize karşı kışkırtacak. Peki, ne yapacağım" dedi.

ODALARDA AK PARTİ DÜŞMANLIĞI VAR
Odalarının tutumunun tamamen AK Parti düşmanlığı nedeniyle olduğunu belirten Başkan Gökçek, "Bir milyon insanın mağduriyetini nasıl telafi edecekler. Özellikle mahkeme kararları da inanılmaz derecede komik. Buranın tarım alanı olarak kullanılması gerekiyormuş ve bu yol Atatürk Orman Çiftliği'nin ikiye bölüyormuş. Diyor ki Atatürk, ben bu çiftliği halka eğlence, dinlence ve gezi yerleri yapılması için bağışladım. Biz ne yapıyoruz, Ankapark'ı oraya yapıyoruz. Şimdi bu ana arter kapanacak. Bu ana arter kapandığı zaman Ankara'nın trafiği maalesef felç olacak. Odaların bu tutumu AK Parti düşmanlığından başka hiçbir şey değildir. Tamamen ideolojiktir. Nedir bu halka olan düşmanlığınız. Ben mi geçiyorum oradan? Günde 1 milyon insan kullanıyor burayı. Şimdi Eskişehir yolu olsun, İstanbul yolu olsun buralar inanılmaz şekilde yoğun hale gelecek. Bu nasıl bir zulümdur. " diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkın tepkisine siz cevap verin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN