Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: Boş yere bekleme!

Giriş Tarihi: 14.8.2015
Son zamanlarda dillerden düşmeyen Cavcav-Şoför konuşması, espri gibi algılansa da aslında çok acı bir gerçeği yansıtıyor! İlhan Cavcav'ın, Cebeci Stadı'na girerken taksi şoförlüğü yapan bir taraftarın, ''Başkan şampiyonluk ne zaman?'' sorusuna, "Acele etme, yakında" diye cevap verdiği söyleniyor. Yanıt hiç ama hiç inandırıcı değil! Sorunun gerçek cevabı şu olmalıydı: "Oğlum, boş yere bekleme… Ankara'dan şampiyon takım çıkmaz!.." Gerçekten de çıkmaz!
Bu yaklaşım, bu bakış açısı, bu yönetme tarzı, bu transfer politikası, bu çekingenlik ve "Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" mantığıyla hareket edildiği sürece, Gençlerbirliği'nin şampiyon olmasını beklemek, aslında hayalden de öte bir şeydir! Kendi kendini kandırmaktır! Hamle yaparak güçlü bir kadro kurmanın; "Kulübü borç batağına sürüklemekle" eş değer tutulduğu bir kurumda, "Şampiyonluktan söz edilmesi", İspermeçet Balinası'nın Kızılırmak Sazan'ına yem olması gibi olanaksızdır!
İşte bu nedenledir ki, bırakınız başka baharı vuslat hiçbir zaman olmayacaktır…
***
Yıllar önce futbol arenasına Ankaraspor adıyla "Hevesli bir adım atan", daha sonra dönemin futbol federasyonunca hala "Aklımın kabul etmediği bir uygulama ile altlara itilen" ve nihayet bu sezon süpere çıkan Osmanlıspor ne yapar? Mevcut kadrosuyla yapacağı fazla bir şey görünmüyor… Cavcav'a sorulan soruyu bir başka şoför kardeşim Gökçekler'e sorabilir yarın: "Şampiyon olur muyuz?" Onlar ne cevap verirler bilemem.
Ama benim yanıtım yine net olacak: "Boş yere bekleme arkadaşım…"
***
Gelelim Ankaragücü'ne… Bir zamanların "Kupa Beyi" güzelim takım, şimdi 2. Lig'de! Son birkaç sene değil, yıllarca yanlış yönetilmenin acısını şimdi çekiyorlar… Kulüp gerçekten zor durumda. Borcun haddi hesabı yok! Transfer yasağı var!
Anlayacağınız, "Tarzan zor durumda…" Aylardır duyuyoruz, iş adamları devreye gireceklermiş… Umarım bu hamle gerçekleşir… Taşıma suyla değirmen belki bir süre döner…
Ama nereye kadar...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Boş yere bekleme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN