Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ova Çayı'nda çocuk cıvıltıları

Kazan'ın eski çöp depolama alanı olarak bilinen Ova Çayı, yapılan rekreasyon çalışmalarının ardından sandal gezintilerine ev sahipliği yapmaya başladı

Giriş Tarihi: 17.8.2015
Ova Çayı'nda çocuk cıvıltıları
Kazan'ın ortasından geçen Ova Çayı'nda yeni bir yaşam alanı ortaya çıktı. Düne kadar Kazan'ın çöplerinin depolandığı ve yakılarak imha edildiği Ova Çayı'nda yapılan rekreasyon çalışmalarıyla sandal gezileri düzenlenmeye başlandı. Sandal sefasının son konukları 3-6 yaş arası çocuklar oldu. Kazan Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği ve yaklaşık 140 bin metrekare alanda yapılan çalışma ile içinde piknik alanı, yürüyüş parkurları, çocuklar için oyun ve dinlenme alanlarının da olduğu rekreasyon alanı ortaya çıktı. Ova Çayı'nda Kazan Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen sandal turları da vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşmaya başladı. Özel bir kreşte eğitim gören 40 çocuk öğretmeleri eşliğinde sandala binip kürek çekti. Mutlulukları gözlerinden okunan çocukların keyfi velilerini de yansıdı.

"AZAR İŞİTİRDİK"
Çocukların sevincine ortak olan Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Yazıcı, "Çocukların rüya gibi haykırışlarına şahit olduk. Aslında yalan da değil. Kazan'da sandal sefası ancak rüyada olur deniliyordu. Belediye Başkanımız Lokman Ertürk'ün geniş vizyonu ve çalışkanlığı sayesinde Kazan'da rüyaların bir bir hayata geçtiğini görüyoruz" dedi. Öğrencileri ile birlikte sandal sefasına katılan Kreş Müdürü Murat Bal ise "Çocukluğumuz Ova Çayı'nda geçti. Buralarda kepçe oyuklarında yüzmeye gelir ve Ova Çayı'na geldiğimiz için büyüklerimizden azar işitirdik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ova Çayı'nda çocuk cıvıltıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN