Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkbank benim yuvam

Halkbank Bayan Voleybol takımında hırslı yapısıyla göze çarpan Ceyda Durukan SABAH Ankara'ya konuştu

Giriş Tarihi: 25.8.2015
Halkbank benim yuvam
Halkbank Bayan Voleybol Takımı, bir yıl sonra yeniden 1'inci Lig'e yükseldi. Takımdaki mutluluk havası yerini hemen çalışma havasına bıraktı. Halkbanklı bayanlar, sezonu rakiplerinden önce açtı, hazırlıklara başladı. Kulübün keşfettikten sonra yetiştirip A Takım'a kadar çıkardığı Ceyda Durukan da heyecanlı ve hırslı yapısı ile her zaman göze çarpıyor. Genç yaşına karşın donanımlı, mücadeleye, rekabete hazır. Voleybolculuğunu destekleyen bir aileye sahip. Arkadaşları ile birlikte takımın mayasını oluşturduğunun farkında. Halkbank'ı yuvası olarak görmesi de bundan kaynaklanıyor. Ceyda Durukan kendisini, geçmişi ve geleceği anlattı.

Voleybola nasıl başladın?
Voleybola, Batıkent'te bir mahalle kulübü olan Yenibatı Spor Kulübü'nde başladım. Burası, bir dolu voleybolcunun yetiştiği, bir çok dereceler yapmış bir kulüptü. Kurucusu, okulumdaki beden eğitimi öğretmenimdi. Beni görünce, boyumu beğendi ve 'Seni voleybola başlatalım' dedi. Böylece ilkokul 5. sınıfta voleybolla tanışmış oldum. Aradan bir zaman geçti. Yıldızlar Türkiye Şampiyonası için yardımcı oyuncu olarak Gazi Üniversitesi forması giydim. Şampiyonanın ardından da transfer teklif ettiler. Başka teklifler de vardı ama Ankara'da kalmak için ailemle birlikte 'Gazi'yi tercih ettik. O gün bugündür de önce Gazi, sonra da Halkbank olarak yaklaşık 10 yıldır bu yapının içindeyim, hiç ayrılamadım.

10 yıl çok uzun süre. Nasıl oldu?
Burası benim yuvam gibi oldu artık. Kendimi rahat hissediyorum. Buradakiler iyi tanıdığım insanlar; ne isterler, neyi beğenirler, neye kızarlar, iyi biliyorum. Tabii onlar da beni aynı derecede tanıyor, kızları gibi görüyorlar.

Farklı bir takımda yer almayı istemedin mi hiç?
Hayır istemedim. Sezon içindeki yoğun tempodan bazen sıkıldığımız, bunaldığımız zamanlar elbette oluyor. Ama çalışmalarımızın semeresini aldığımızda herşeyi unutuyoruz. Sonraki yıl aynı tempoyu, aynı antrenörü istediğimizi fark ediyoruz.

'BUNALDIK, AĞLADIK AMA BAŞARDIK'
Geçtiğimiz sezon nasıl geçti senin için, biraz anlatırmısın?
Geçen sezon antrenmanlara her daim olduğu gibi erken başladık. Hazırlıklarımız da her yıl olduğu gibi çok sıkıydı, sezonu da erken açmıştık ve genç bir takımdık. Çok fazla tecrübeli oyuncumuz yoktu. Sadece iki yabancı oyuncumuz deneyimliydi. Onlar da gerçekten bize çok katkı sağladı. Sahada zor zamanlarımızda sahne alıp bizi rahatlattılar. Geçen yıl gerçekten hayatımın en zor, en yoğun sezonuydu. Bazen günde üç antrenman yaptığımız oluyordu. Ama takımda bir sıkıntı çıkmadı, bunu başarabildik biz. Hedefe kitlenip o hedef için savaştık. Bunaldık, bazen ağladık ama sonucunu aldık. Başarmanın kıvancını yaşıyoruz. Koskocaman bir sezondan söz ediyoruz burada. Deplasmanlar, kamplar, maçlar, dersler, sakatlıklar... Hepsini yaşadık. Ama sonucu güzel oldu çünkü yeniden lige çıktık.

Yeniden lige dönmek nasıl bir duygu?
Önce şunu söylemeleyim, bu bizi korkutmuyor. İkinci olarak da Halkbank'ın olması gereken yer, tam da burası, Birinci Lig. Yetmez! Birinci Lig'de de ilk dört takım arasına girmesi gerekiyor. Halkbank'a yakışan pozisyon bu. Erkek takımını zaten söylemeye gerek yok. Yeniden lige çıkmak hem kendi adıma hem de teknik kadro adına çok iyi oldu. Daha başka amaçları gerçekleştirmek için motive olacağız. Kalıcı ve başarılı bir takım olmayı gerçekleştirmek için çalışacağız. Ayrıca ligde kalmak gibi bir sorunumuz olmayacak. İlk 6 takım arasına girmenin mücadelesini vereceğiz.?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkbank benim yuvam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN