Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı Emir için seferber

Kanser hastası Emir için devlet seferber oldu. Sevdiği yemekleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki aşçılar hazırladı

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Cumhurbaşkanlığı Emir için seferber
Sağ gözünde tümör bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir'den getirtilen 5 yaşındaki Emir Akçekaya'nın tedavisine Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi'nde başlandı. Minik Emir için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi aşçıları da seferber oldu. Sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçiren Akçekaya ailesi ile Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Büyükelçi Dr. Hasan Doğan yakından ilgilendi. Doğan'ın koordinasyonunda Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. Cezaevindeki babası Metin Akçekaya'nın da önceki gün Adalet Bakanlığı'ndan alınan özel izinle 'ya getirilmesi Emir'e moral oldu.

PSİKOLOG DESTEĞİ ALIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzman psikologlarının destek verdiği aileye tedavi süresince Ankara'da kalabilmeleri için Cumhurbaşkanlığı'nca misafirhane tahsis edildi. Hayırsever vatandaşlar da Emir'in tedavi masrafları ile ailenin ulaşım giderlerini karşıladı. İsteği üzerine sesli oyuncaklar alınan küçük Emir'e, sevdiği yemekler de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel aşçıları tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi mutfağında hazırlandı. Cumhurbaşkanlığı görevlilerince her gün düzenli olarak ziyaret edilen Emir ile hastanede şifa arayan çocuklar da oyuncaklarla sevindirildi. Aileye Külliye ile sürekli iletişim kurabilme imkânı sağlandı.

KEMOTERAPİYLE ŞİFA BULACAK
Sağ gözünde büyüyen tümör nedeniyle zor günler geçiren Emir, tedavi için Ankara'ya getirilerek Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Hastanesi'nde tedavi altına alınmış ve cezaevinden özel izinle getirilen babası Metin Akçekaya ile yaklaşık 1,5 aylık hasretin ardından, yeniden görüşebilmesi sağlanmıştı. Hastanede kaldığı süre boyunca kemoterapi uygulanması öngörülen Emir'in yeniden hayata sağlıklı biçimde tutunabilmesi için tüm imkanlar seferber ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı Emir için seferber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN