Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokakta tek başına 'yaşam' nöbeti

Giriş Tarihi: 28.8.2015
Sokakta tek başına 'yaşam' nöbeti

Engelli Mehmet Canbul (60) kirasını ödemediği gerekçesiyle yaka paça sokağa atıldı. Açlıktan baygınlık geçiren adamın dramı yürek burkuyor

Yaklaşık bir yıldır Mamak'ın Şahapgürler Mahallesi'nde oturan yüzde 69 engelli adam ev sahibinin borçlu göstermesi nedeniyle evden atıldı. 20 gündür sokaklarda yatıp kalkan Mehmet Canbul, açlıktan bayılmasının ardından kaldırıldığı hastanede, "1 hafta yağmurun altında eşyalarımla bekledim. Şimdi de aç susuz güneşin altında oturuyorum, ne olur biri yardım etsin" dedi.

"YÖNETİMDEN BASKI VAR!"
Atıldığı evdeki yöneticinin kendisine tuzak kurduğunu iddia eden Canbul, "Yönetici, borcum olmadığı halde borçlu gösterip evden attı" dedi. Canbul, "Bu ev sahibi her kiracısına aynı şeyi yapmış, belli bir süreden sonra istemediği kiracıyı mahkeme zoruyla evden attırmış. Evden çıkmamı istediler. 'Gidecek yerim yok' deyince çamaşır makinası ve buzdolabımı alıp gittiler, sonra git gel ikna ettik. Kapıcı dairesinde imza karşılığı 10 gün kalmama izin verdiler. O arada ev bulamadım. Geldiler bir yanlışını görmedik ama yönetimden baskı var, evi başkasına verecek diyerek eşyalarımı bahçeye attılar. 10-15 gün sokakta kaldım. Yağmurdan hem kendim hem de eşyalarım etkilendi" diye konuştu.

SOKAK LARDA YATIY OR
"Kimsem olmadığı için ev sahibinden böyle bir zulüm gördüm" diyen yaşlı adam günlerdir sokaklarda yatıp kalkıyor. Açlığını da unuttuğunu şimdi can derdinin olduğunu belirten Canbul, "Bir hafta evin önünde yatıp kalktım ama apartmandakiler rahatsız olup şikayet edince ayrılmak zorunda kaldım. Takip eden günlerde 2 gün hastanede, ondan sonra da Mamak ve Cebeci gibi yerlerde cadde aralarında, sokaklarda yattım. Son 3-5 gündür de AŞTİ'de geceliyorum ama endişeliyim çünkü bu adam burada ne arıyor deyip hırsız vs. zannederler. Çoğu zaman günlerce yemek bulamadım. Açlıktan kaç kez bayıldığımı hatırlamıyorum. Üç aylık maaşım ancak kiraya yettiği için gıda ve diğer ihtiyaçları komşular karşılıyordu. Ama onlar da nereye kadar yardım edecek. Belden aşağı tüm damarlarım tıkalı ve beyin zarımda kireçleme var. Korkuyorum çünkü canımdan da endişe ediyorum, sokaklarda her türlüsü var" dedi. Engelli adamın bir hafta boyunca yaşadıklarına şahit olduğunu belirten mahalle sakini Mustafa Şentop da (45) "Mehmet amcanın 3 çocuğu var ama söylediğine göre onu istemiyorlarmış zaten hiç ziyaretine gelmezler." dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta tek başına 'yaşam' nöbeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN