Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aspendos'ta Hamlet ve Ali Baba gecesi

Giriş Tarihi: 1.9.2015
Aspendos'ta Hamlet ve Ali Baba gecesi

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin iki eseri, "Hamlet" ve "Ali Baba&40" Antalya'da 5 Eylül'de "22. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali"nde seyirciyle buluşacak

Devlet Opera ve Balesi'nin (DOB) 1994'den bu yana yirmi iki yıldır düzenlediği Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, bu yıl 5-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu yıl festival programında yer alan 3 konser, 2 bale ve 2 opera eseri ile Antik Aspendos Tiyatrosu'nda binbir gece masallarına eşdeğerde yedi muhteşem gece yaşanacak. Festivalde İzmir, Mersin, Antalya ve Ankara DOB müdürlüklerinin yanı sıra yabancı konuk topluluk ve solistler de bulunuyor. Kore Ulusal Operası ile Bulgaristan'dan ve Türksoy'a üye ülkelerden gelecek pek çok opera ve bale sanatçısı sahne alacak.

ANKARA'DAN 2 ESER BİRDEN
Ankara DOB da festivale iki ayrı eserle katılacak. W. Sheakespeare'in aynı adlı eserinden uyarlanan "Hamlet" 11 Eylül akşamı sahnelenecek. Bunun yanı sıra 16 Eylül gecesi, Ankara DOB bir opera masalını sahneye koyacak. Bestesi Selman Ada'ya, librettosu Tarık Günersel'e ait olan ünlü Türk operası "Ali Baba&40" eseri, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından festival sahnesine taşınacak.

ORKESTRAYA TÜRKSOY KATKISI
23-24 Eylül'de TÜRKSOY'a üye ülkelerden opera ve bale sanatçıları festivalde sahne alacak. Şef Aytuğ Ülgen yönetiminde, Mersin ve Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestralarına Azerbeycan, Kazakistan, Kırgız, Özbekistan, Türkiye, Türkmenistan, Tataristan'dan solistler de katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aspendos'ta Hamlet ve Ali Baba gecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN