Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'li belediyeden tarım projesine ret

Büyükşehir'in Polatlı'da kurmak istediği tesise "yer yok" diyerek engel çıkaran MHP'li belediye, bir de "yatırım yapılmıyor" diye halka yakındı

MHP'li belediyeden tarım projesine ret
Tahıl Ambarı Polatlı'da, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmak istenen, "Silaj Paketleme Makinesi Alımı ve Tohum Eleme Tesisi" projesi, MHP'li Polatlı Belediyesi'nin engeline takıldı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, 350-400 bin TL'lik dev yatırım için arsa isteyen Büyükşehir Belediyesi'ne "yer yok" diyerek engel olmaya çalıştı. Aynı belediye başkanı daha sonra da basının karşısına geçerek, "Büyükşehir'in böyle bir talebi olmadı açıklaması" yaptı. Büyükşehir ise ilçe belediyesi ile aralarındaki yazışmaları açıklayarak MHP'li belediyenin yalanını ortaya döktü.

HEM SUÇLU HEM GÜÇLÜ

Daha önce Polatlı'da çiftçiler ile buluşan Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynakları Dairesi Başkanı Özgür Güven burada yaptığı konuşmada Polatlı'ya Silaj Paketleme Makinesi Alımı ve Tohum Eleme Tesisi kurulması yönünde projeler hazırladıklarını söyledi. Güven, bu proje için Polatlı Belediyesi'nden 2 bin 500 metrekare bir alan talep ettiklerini ve Polatlı Belediye Başkanı tarafından bu taleplerinin reddedildiğini ifade etti. Bunun üzerine Polatlı Belediye Başkanı Yıldızkaya, "Büyükşehir Belediyesi'nce kurulması planlanan silaj paketleme tesisine, Polatlı Belediyesi'nin yer tahsis etmediği yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" şeklinde bir açıklama yaptı.

"ÇİFTÇİ KANDIRILDI"
Resmi yazışmaların her şeyi gün yüzüne çıkardığını, çiftçiyi kimsenin kandıramayacağını belirten AK Parti Polatlı İlçe Başkanı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Gazi Karaoğlu, "Polatlı Türkiye'nin de bildiği gibi tarımda çok önemli bir potansiyele sahip bir şehir. Bu şehir tarım şehri olmasına rağmen, tarım üzerinde önemli bir adım bugüne kadar ne yazık ki atılmamıştır. Bugün Polatlı'nın tarımsal gücüne inanan Büyükşehir Belediyesi burada Silaj Paketleme Makinesi Alımı ve Tohum Eleme Tesisi kurulması yönünde bir çalışma yaptı. Ancak Polatlı Belediyesi tarafından yer verilmediği için sadece bu sene için başka bir ilçeye kuruldu. Bugün Polatlı çiftçisi üzülmüştür ve kandırılmıştır" şeklinde konuştu.

BÖLGE TARIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTI
Tesisin Polatlı'ya kurulmasının bölgeye de büyük getirileri olacağını söyleyen Karaoğlu, "Çiftçilerimizle bu konuyu oturduk ve beraber konuştuk. Böyle bir yatırımın bölge tarımına büyük ölçekte büyük katkı sağlayacağının mutabakatına vardık. Burada çiftçimiz için önemli olan proje bizzat Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından imzalı kâğıtla istenmemiştir. Anlayacağınız dev bir yatırım engellenmiştir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li belediyeden tarım projesine ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN