Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siteler esnafından şehitler için mevlit

Siteler esnafınca terör saldırıları sonucu hayatını kaybeden şehitlerimiz için mevlit okutuldu. Esnafın yoğun ilgi gösterdiği mevlide AK Parti milletvekilleri ve Siteler cami imamları katıldı

Giriş Tarihi: 8.9.2015
Siteler esnafından şehitler için mevlit
Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası (ANKMOB) tarafından şehitler için mevlit okutuldu. Siteler esnafı mevlide yoğun ilgi gösterirken, AK Parti Ankara eski milletvekili Prof. Dr. Seyit Sertçelik, AK Parti Ankara Milletvekili A. Adayı Adem Ceylan, Altındağ Müftüsü Enver Türkmen de katılımcılar arasında yer aldı. Mevlitte Siteler'de bulunan cami imamları tarafından Kur'an okundu, dualar edildi. Siteler esnafı adına açıklama yapan ANKMOB Başkanı Hüseyin Taklacı, Siteler olarak yaşanan terör saldırılarına tepkisiz kalamayacaklarını belirterek, şehitlerimizin acısını paylaşmak, ahirete irtihal etmiş ustaları ve esnafları anmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

"GEREKİRSE CANIMIZI VERİRİZ"
Taklacı, "Televizyonlar şehit cenazelerini gösteriyorlar ardı ardına. Son birkaç gündür aynı manzaraları görmekteyiz ne yazık ki. Ateş düştüğü yeri yakar. Kim ne derse desin, Türk bayrağına sarılı tabuta gözyaşlarını akıtan nişanlı kadar içimiz burkulmuyor. Elleriyle büyüttüğü yavrusunu en delikanlı çağında şehit veren annenin hissettiklerini anlamak çok zor. Evladını elleriyle toprağın bağrına bırakan babanın duygularına tercüman olmak bile mümkün değil. Abisinin tabutu önünde çığlıklara boğulan kız kardeşin acılarını en yanık türküler bile anlatamaz. İnsan olduğunu iddia eden hiç kimsenin kayıtsız kalamayacağı yürek burkan tablolar yaşanıyor" dedi. Başkan Taklacı sözlerini şöyle sürdürdü: "Vatanını seven kişiler gerekirse mallarını ve canlarını feda etmekten çekinmemeliler. Bizler, bu güzel vatan için canlarıyla ve kanlarıyla nice destanlar yazan bir milletin evlâdıyız. Vatana olan sevgimizi ancak onun uğrunda yapacağımız çalışmalarla ispatlayabiliriz. Yaşı, cinsi, görevi ne olursa olsun herkesin bu güzel vatan için yapması gereken işler var."

BİR DAHA YAŞATMA ALLAH'IM
Tarihi şan ve şerefle dolu bir millet olduğumuza işaret eden Taklacı, "Atalarımız vatan, millet ve inançları uğrunda her türlü zorluğa göğüs germiş, gerektiğinde canlarını vermekten çekinmemişlerdir. Bu milletin birliği bozulmasın, bu devlet yıkılmasın, geleceğimiz karartılmasın diye canını feda eden şehitlerimize sen rahmet et Rabbim. Gazilerimize sen ihsan et. Geride kalanlarına sabır ver. Milletimize böyle acıları bir daha yaşatma" dedi.

'ŞEHİTLİK EN YÜCE MERTEBE'
Törene katılan AK Parti Ankara eski Milletvekili Sertçelik de geçmişte Osmanlı'yı yıkmak için uygulanan yöntemlerin günümüzdeki bazı olaylarla birebir örtüştüğünü belirtti. Konuşmaların ardından Müftü Türkmen mevlit okudu. Şehitliğin önemine vurgu yapan Türkmen, her Müslümanın şehit olma arzusu taşıması gerektiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siteler esnafından şehitler için mevlit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN