Alışveriş Festivali sessizce veda etti

Bu yıl yaşanan terör olayları nedeni ile etkinlikleri sade bir şekilde gerçekleştirilen Ankara Shopping Fest, başkentten tam not aldı

Giriş Tarihi: 14.9.2015
Alışveriş Festivali sessizce veda etti
Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Ankara Shopping Fest (ASF) son gününde de hız kesmeden devam etti. Shopping Fest kapsamında ünlü modacı Hafize Ayık yeni kreasyonunu başkentlilerin beğenisine sunarken, diğer yandan çocuklar Keloğlan'dan öğütler dinledi. Etkinlikler Ankaralılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Başkentliler, festival kapsamında doğa sporu oryantiringle Ankara Kalesi'ni keşfetme imkanı buldu. 28 Ağustos'ta start alan ve dün sona eren ASF, Ankara'nın dört bir köşesinde gerçekleştirilen etkinliklerle başkente renk kattı.

85 yaşında ipi göğüsledi

Marka Şehir Ankara Derneği'nin Ankara Kalesi etkinliklerinden biri de doğa sporu oryantiring oldu. Profesyonel ve amatör 7'den 70'e her yaştan sporcunun katıldığı oryantiring yarışında, Anadolu Medeniyetleri Müzesi önünde start alan yarışmacılar ellerinde kale planı ile kale etrafında yarıştı. Yarışma sonunda kategorilere göre ilk üçe girenlere ödül verilirken, parkurları tamamlama başarısını gösteren 85 yaşındaki Erdoğan Duldu'ya özel ödül verildi. Oryantiring yarışları tarihi Ankara Kalesi'ni gezmeye gelen yabancı turistler tarafından da büyük ilgiyle izlendi. Oryantiring yarışına katılanlar hem spor yapıp hem kaleyi keşfetme imkanını yakaladı.

'Festivalle teröre prim vermedik'

ATO Başkanı Salih Bezci, son dönemde yaşanan terör olaylarının milleti derin üzüntüye boğduğunu belirterek, "Biz teröre prim vermemek için festival yapmaktan vazgeçmedik ancak eğlence etkinliklerini iptal ettik" dedi. Bezci, Ankara'da bir alışveriş festivali yapma fikrinin temel amacının Ankara'yı tüm dünyanın tanıdığı bir marka şehir haline getirmek olduğunu kaydederek, "Amacımız Ankara'yı tanıtmak, aracımız festival" dedi. Bezci, başkentlileri dört yıldır festivalle buluşturan Ankara Alışveriş Festivali Özel İhtisas Komisyonu'na da özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışveriş Festivali sessizce veda etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN