Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terörün uzmanıydı resmin ustası oldu

Giriş Tarihi: 1.10.2015
Terörün uzmanıydı resmin ustası oldu

Eski Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Sula'nın söz, resim ve yazı sanatını birlikte şekillendirdiği "Kalemin Kalbi" isimli resim sergisi Hacıbayram'da açıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nda görev yapan Ahmet Sula, Hacıbayram'da "Kalemin Kalbi" isimli sergisini açtı. Sula, sergisinde 25 resim çalışması olduğunu, bunun dışında hat, söz ve kaligrafi çalışmalarının da bulunduğunu ifade etti. Serginin açılışına, Sula'nın meslektaşlarının yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı. Hacıbayram'da Akşemseddin Bedesteni'ndeki sergi 7 Ekim'e kadar gezilebilecek.

TUVAL BENİ ÇAĞIRIYOR
Çalışmalarına 2001'de başladığını ancak son 5 yıldır farklı bir tarzda eserler ortaya çıkardığını belirten Ahmet Sula sanata bakış açısını ise şöyle anlattı: "Sanatta ne anlattığınız sorusundan çok, ne anlıyorsanız, sanat sizin için odur. Ben resimlere bir şey yazarken, ne anladıysam onu yazdım. Hani Yunus Emre diyor ya; 'Bir ben var, benden içeri'. Benim de içimde bir içgüdü, bir ruh, bir kişi, ilhamla bir şeyler yaptırıyor, yani ben tuvali çağırmıyorum 'gel sana şunu yapacağım" diye. O çağırıyor, gel diyor, ben de bir şeyler çiziyorum. Bittikten sonra karşısına geçiyorum, bazen aylar sürüyor bu, ondan sonra da bir söz söylemek dürtüsü geliyor. O zaman da bir söz yazıyorum. O yüzden anladığımı yazıyorum ve 'ne anlıyorsanız, odur' diyorum"şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörün uzmanıydı resmin ustası oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN