Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şanslı'nın şansı Ilgın

Giriş Tarihi: 2.10.2015
Şanslı'nın şansı Ilgın

Yakalandığı hastalık sonucu 3 ayağı felç olan 'Şanslı' isimli köpek, hayvansever Ilgın Bektaş'ın yardımıyla Almanya'da tedavi görecek

Daha 3 aylıkken 'köpek gençlik hastalığı'na yakalanan Şanslı, annesi ve kardeşleri öldükten sonra sokakta bulunup bir barınağa bırakıldı. Barınakta hastalığını yenen ancak 3 bacağı birden felç olan Şanslı, barınakları sık sık ziyaret eden 18 yaşındaki hayvansever Ilgın Bektaş'ın kendisini fark etmesiyle yeniden hayata tutundu. Bir yıl boyunca barınağı ziyaret ederek Şanslı ile yakından ilgilenen Bektaş, sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle Şanslı'yı bir veteriner kliniğe yerleştirdi.

'ONU ÇOK ÖZLEYECEĞİM'
1 Nisan tarihinden itibaren klinikte tedavi gören Şanslı, tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından aralık ayında Almanya'da yaşamaya başlayacak. Şanslı'yı barınakta sürekli ziyaret ettiğini belirten Ilgın Bektaş, "Almanya'ya gidecek olması beni çok üzüyor ancak bu onun için en iyisi olacak. Özleyeceğim ama senede bir kere onu ziyarete gidebilirim" diye konuştu.

FİZİK TEDAVİ BIRAKILMAMALI
Veterine r Hekim Timuçin Başaran, kedi ve köpekler de uzun yıllardır fizik tedavi üzerinde çalıştığını kaydederek, Şanslı'nın 1 Nisan tarihinde kliniğe getirildiğini ve o tarihten itibaren aktif olarak fizik tedavi ve akupunktur tedavisi gördüğünü ifade etti. Fizik tedavinin ardından kasılmış olan kasların açılmaya başladığına dikkat çeken Başaran " Şanslı hayata çok bağlı bir köpek. Onu hiçbir şey yıldırmamış. Günlük açma ve kapama hareketlerini yaparak normal pozisyonlarını korur hatta daha ileri yol alabilir. Fizik tedavinin bırakılmamalı"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanslı'nın şansı Ilgın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN