Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf YALKIN: Ankara başlatmalı!..

Giriş Tarihi: 3.10.2015
Ülkemizde çok sayıda Suriyeli sığınmacı bulunuyor.
Değişik yaşta bir dolu insan; çocuk, genç, erişkin… Bunların içinde çeşitli branşlarda sporcular, teknik adamlar, çok yetenekli ve keşfedilmeyi bekleyen çocuklar mutlaka vardır!
Spor eğitimi görmüş, profesyonelce spor yapmış kadınlar, kızlar da bulunabilir. "Acaba" diyorum; Ankara'nın spor kulüpleri oluşturacakları ekiplerle bir kampanya başlatıp, sınır illerimizdeki mülteci kamplarında ve kimi şehirlerde bu insanların yoğun oldukları mahallelerde seçmeler yapamazlar mı? Gençlerbirliği, Osmanlıspor, Ankaragücü, Hacettepe, Keçiörengücü ve diğer kulüpler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in girişimiyle bu hareketi rahatlıkla başlatabilirler.
Bu bir, "İnsani" davranış olarak değerlendirilmelidir.
Özellikle, "Yardım bekleyen yetenekleri çocuklara" sunulabilecek çok önemli bir projedir.
Sokaklarda sıklıkla karşılaştığımız ve "Çok mağdur durumda" olduklarını gördüğümüz muhtaç çocuklar kendilerine "Uzatılan bu yardım elini" inanın ki büyük bir sevgiyle tutacaklardır.
Her kulüp 5- 10 yetenekleri genci aileleriyle birlikte himayesine alabilir.
Sadece futbolda değil, hentbolde Yenimahalle Belediyesi, voleybolda Halkbank var.
Bunlara alt yapıları güçlü bir dolu Başkent Kulübü'nü ekleyebiliriz!
***
Kafamda bu düşünce canlandığında çok heyecanlandım… Hatta hayal gücüm beni daha da büyük düşünmeye itti.
Bu projeye iş adamları büyük ticari kurumlar dahil edilebilir. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü (SGM) organizasyonu üstlenebilir.
Başta Futbol Federasyonu olmak üzere, bir çok federasyon, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, hayır kurumları katkıda bulunabilirler.
Aklıma geldi; Türkiye'de sadece 11 bini aşkın antrenör var. Bir çoğu da işsiz… Seçmelerde görevlendirilmeleri gayet kolay!
***
İnanıyorum ki, bu kıvılcım kısa bir sürede büyür, alev topuna dönüşür… Hatta projenin başlamasıyla birlikte, uluslararası destekler de gelir. Avrupa Birliği'nin çeşitli fonlarından istifade edilebilir.
Uluslararası barış ve sağlık örgütleri, önemli spor kuruluşları, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (OIC) , FİFA, UEFA harekete geçebilir.
Yetenekli Suriyeli çocuklara bu destek büyük ilgi görebilir.
Yeter ki, Ankara harekete geçsin…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf YALKIN: Ankara başlatmalı!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN