Altına seçim freni

Giriş Tarihi: 5.10.2015
Altına seçim freni

Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Çavuşculu, önceki seçimin ardından düşüşe geçen altın fiyatlarında, yıl sonuna kadar artış beklemediklerini söyledi

Yılın başında 150 lira ile satışı gerçekleşen çeyrek altının 7 Haziran'daki seçimlerin ardından hızla yükselişe geçip 185 liraya kadar yükseldiğini hatırlatarak Çavuşculu, "29 Ağustos'ta 63. Hükümetin kurulmasının ardından düşüşe geçen çeyrek altın, geçen ay 175 liraya geriledi. Altında söz konusu fiyatların yıl sonuna kadar değişmeyeceğini bekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

DEĞİŞİKLİK YOK

7 Haziran seçimlerinin ardından dolar fiyatlarının artmasına bağlı olarak altın fiyatlarının yükseldiğini anlatan Çavuşculu, 1 Kasım seçim sonuçlarının da piyasaya etkisine paralel olarak altın fiyatlarını etkilenebileceğini söyledi. Ocak ayında 150 lira civarında seyreden çeyrek altının şubatta 166, martta 167, nisanda 171, mayısta 176, haziranda 178, temmuzda 179 ve ağustosta 185 liraya alıcı bulduğunu belirten Çavuşculu, eylül ayı sonlarına doğru 175 liraya gerileyen çeyrek altının fiyatında büyük bir değişiklik olmayacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altına seçim freni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN