Kazalar ders oldu denetimler sıklaştı

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, son günlerde artan otobüs kazaları sonrasında kentin birçok noktasında yapılan rutin denetimlerini artırdı

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Kazalar ders oldu denetimler sıklaştı
SON zamanlarda 'da ölümlü ve yaralanmalı kazaların yaşanması üzerine emniyet harekete geçti. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin bazı noktalarında seyir halindeyken cep telefonu kullanan sürücüleri yakın takibe aldı. Ankara Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, güvenli trafik ve bilinçli toplum oluşturmaya yönelik rutin çalışmalarını sıklaştırdı. Genel olarak yapılan uygulama özellikle de toplu taşıma araçlarını kapsıyor. Belirli zaman aralıklarında vatandaşlara yönelik uyarıcı etkinlikler düzenleyen, bunun yanı sıra da radar, emniyet kemeri gibi uygulamalar yapan ekipler, bu kez de araç kullanırken cep telefonu ile konuşan sürücüleri yakın takibe aldı. Trafik polisleri, kentin bazı noktalarında sürücüleri izleyerek, kontrol etti. Seyir halindeyken cep telefonu ile konuşan ve yaptıkları kural ihlali ile birlikte de trafikte tehlikeye davetiye çıkaran sürücülere 88 TL ceza yazıldı.

KAZAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR
Önceki gün Kızılay, Konya Yolu, Samsun Yolu, Talatpaşa Bulvarı, Turan Güneş Bulvarı ve Milli Kütüphane kavşağı olmak üzere 6 noktada denetimler yapan trafik polisleri çok sayıda sürücüye ceza kesti. Yetkililer araç kullanırken cep telefonu ile konuşmanın dikkati dağıttığını ve kazalara davetiye çıkardığını belirtti. Bunları önleme adına rutin denetimlerin sıklaştığını ifade eden yetkililer, sürücüleri araç kullanırken telefonla konuşmamaları noktasında uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazalar ders oldu denetimler sıklaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN