Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurban Bayramı balığı etkiledi

Ankara'daki Toptancı Hali'ne eylülde geçtiğimiz yıla göre yüzde 35 daha az balık geldi. Yetkililer düşüşü Kurban Bayramı tatilinin uzunluğuna bağladı

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Kurban Bayramı balığı etkiledi
Ankara Toptancı Hali'ne, bu yıl eylül ayında 417 ton balık geldi. Toptancı Hal yetkilileri, Hal'e gelen balık miktarındaki düşüşü, havaların sıcak gitmesi ve bayram tatilinin uzun olması nedeniyle avlanmaya çıkanların azalmasına bağlayarak, önümüzdeki günlerde havaların soğumaya başlamasıyla balık miktarında artış olmasının beklendiğini vurguladı.

BİRİNCİ SIRADA YİNE HAMSİ

Bu sezon eylül ayında Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal'e getirilen toplam 417 ton balık arasında 240 tonla hamsi birinci, 46,5 tonla istavrit ikinci, 46,4 tonla palamut üçüncü, 24 tonla sardalya dördüncü, 10 ton ile alabalık, beşinci sırada yer aldı. Geçen yıl eylül ayında toplam 650 ton balık Toptancı Hal'e getirilirken, en çok gelen balık sıralamasında birinciliği yine hamsi almıştı. Geçen yıl birinci sırada yer alan hamsi 200 ton, ikinci sırada palamut 157 ton, üçüncü sırada levrek 55 ton, dördüncü sırada çupra 46 ton, beşinci sırada ise istavrit 44 tonla yer almıştı. 2015'in eylül ayında Toptancı Hal'e getirilen diğer balıklar ise geçen yılda olduğu gibi kolyoz, tekir, somon, mezgit, bako mezgit, granyoz, tombik ve mırlandan oluştu.

EN TAZE BALIKLAR ANKARA'DA

Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali yetkilileri, "Ankara'ya Marmara Denizi, Karadeniz ve Ege'den balık geliyor. Karadeniz balığının ilk durağının burası olması nedeniyle en taze balık Ankara'da bulunuyor"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban Bayramı balığı etkiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN