Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıktan kılığa giren hırsızlara şok baskın

Her gün Kayseri'den Ankara'ya gelerek girdikleri evlerden para ve ziynet eşyası çalan hırsızlık şebekesi çökertildi. Suç dosyası kabarık olan şebekenin kadın üyeleri kılıktan kılığa giriyordu

Giriş Tarihi: 14.10.2015
Kılıktan kılığa giren hırsızlara şok baskın
Daha önce Kırıkkale'den gelen makyajlı 5 kadının hırsızlık olayını aydınlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri bu defa da her sabah memleketleri Kayseri'den hırsızlık yapmak için başkente gelen ve evlerin kapısını saç tokası, tornavida ile açarak hırsızlık yapan kadın çeteyi çökertti.

AVM'DE BULUŞUYORLARDI
Edinilen bilgiye göre 4 kişilik makyajlı, bakımlı hırsızlık şebekesi her gün Kayseri'den Ankara'ya gelip hırsızlık yaptı. Zanlılardan Tuğba D.'nin eşi Vedat D. çeteyi her sabah arabası ile Ankamall Alışveriş Merkezi'ne bıraktı. Daha sonra kadın çete ticari taksiye binerek tespit ettikleri, boş olduğunu gözlemledikleri evlere doğru yol aldı. Girdikleri evlerden tamamen ziynet eşyaları ve para çalan zanlılar işleri bitince AVM'nin otoparkında bekleyen Vedat D.'nin aracına binerek tekrar Kayseri'ye gitti. Gözlerine kestirdikleri evleri soyan şebeke, giyim kuşamıyla hırsız görüntüsü vermemeye de özen gösterdi. Binaların zillerini çalarak ya da bir apartman sakini çıkarken kapıyı tutarak binalara giren makyajlı hırsızlar, hedefledikleri dairelerin de kapılarını toka ve tornavida ile açtı.

SEMTE GÖRE KIYAFET!
Hırsızlık yapılan apartmanlardaki kamera görüntülerinden harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışmalara başladı. 4 kafadar kadının saniye saniye izini süren polis ekipleri hırsızların Ankamall AVM'yi buluşma üssü olarak kullandığını tespit etti. Hırsızlık için geldikleri aracın plakası ile aramayı derinleştiren ekipler zanlıların yeni bir hırsızlık olayı için Ankara'da olduğu bilgisini aldı. Ankamall'de tespit edilen araç, 4 maskeli zanlının soygunu tamamlayıp Kayseri'ye döneceği esnada yakalandı. Üst aramasında çamaşırlarının içine sakladıkları çok sayıda ziynet eşyası, para, üzerlerinden ve otomobilden ise para ile hırsızlıkta kullanılan suç aletleri çıktı. Şimdiye kadar 5 farklı suça karıştıkları tespit edilen makyajlı şebekenin 70 bin TL değerinde hırsızlık yaptığı tespit edildi. Semtlere göre giyim kuşam değiştiren hırsızların kılıktan kılığa girdiği öğrenildi. Düzgün giyimli, makyajlı hırsızlık makineleri Ayşe K.(38), Sevgi G.(23), Ayşe D.(24), Tuğba D.(23) kocası Vedat D.(22) sorgularının ardından mahkemeye sevk edildi. Vedat D. serbest kalırken 4 maskeli kadın tutuklandı.

ŞEBEKENİN SUÇ DOSYASI KABARIK
Zanlılardan Ayşe K.'nin 7, Sevgi G.'nin 22, Ayşe D.'nin 7, Tuğba D.'nin 10, Vedat D'nin ise 7 adet hırsızlık kaydı olduğu öğrenildi. Tuğba D'nin hırsızlık suçundan14 yıl, Ayşe D.'nin ise 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edildi. Ekipler üst aramasında çıkan ziynet eşyaları ve paraları sahiplerine teslim etti. Ankara'da büyük bir hırsızlık şebekesinin daha çökertildiğini belirten ekipler, tanımadıkları kimselere kapılarını açmamaları konusunda vatandaşları uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıktan kılığa giren hırsızlara şok baskın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN