Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'ı savundu diye akademisyene saldırı

AK Parti'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı savunan görüşlerini bir internet sitesinde kaleme alan akademisyen Arda Akçiçek'in odasına kırmızı boya atılarak tehdit içeren sözler yazıldı

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Erdoğan'ı savundu diye akademisyene saldırı
Hacettepe Üniversitesi (HÜ) araştırma görevlisi Arda Akçiçek'in üniversitedeki odasının kapısına bir öğrenci grubu tarafından kırmızı renkli boya atıldı ve tehdit içeren sözler yazıldı. Olayın gerçekleştiği gün izinli olduğunu belirten Akçiçek, kendisinin bir internet sitesinde köşe yazarı olduğunu ve bir gün önce "Bu yazım siz kötülere" başlıklı bir yazıyı kaleme aldığını söyledi. Söz konusu yazısında Ankara'daki patlamadan Gezi olaylarına, terör saldırılarına ve 17-25 Aralık sürecine ilişkin görüşlerine yer veren Akçiçek, "Bu zaten kişisel bir olay da değil. Bu tamamen benim bir gün önceden yazdığım bir yazıya ilişkin olarak, üniversite içinde hedef gösterilmem ve onun ardından da öğrencilerin bu yolu açarak oraya gelmeleridir" diye konuştu.

"ÖLDÜRMEYE GİDEBİLİRDİ"
Olay sırasında üniversitede bulunması halinde farklı sonuçların ortaya çıkabileceğini öne süren Akçiçek, "Olay olduğunda üniversitede değildim. Belki burada yaralama ve öldürmeye kadar gidebilecek şeyler olabilirdi. Çünkü 20 kişilik bir grup ve çok organize bir şekilde geliyor. Önce bölümün sigortasını indiriyorlar, ondan sonra çok sessiz bir şekilde kapıyı yoklayıp içeri girmeye çalışıyorlar" dedi.

MARJİNAL SOL GRUPLAR ARASINDA PAYLAŞILMIŞ
Yazısının "üniversitelerde ya da dışarıda örgütlenmiş sol gruplar arasında da paylaşıldığını" belirten Akçiçek, "Marjinal sol gruplar arasında da paylaşılmış. Hem bölüm hem ismim verilmiş. Bu, bu şekilde dolandırılıyor. Savcılığa başvuracağım ama ondan sonraki süreçte ne uygun görülür bilmiyorum" dedi. Bu gelişmeler sonrasında yazmaktan vazgeçmeyeceğini belirten Akçiçek, "Elbette yazacağım. Uzun zamandır orada yazıyorum ve yazmaya devam edeceğim. Her şeyi göze alarak yazdım" açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ı savundu diye akademisyene saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN