Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Onlar 'sökün' dedi Avrupa ödül verdi

Günde yaklaşık 300 bin aracın geçtiği, Ankara Bulvarı için TMMOB'a bağlı meslek odaları "Yerinden sök" çağrısı yaparken Avrupa bu projeyi en iyi proje seçerek ödüllendirdi

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Onlar 'sökün' dedi Avrupa ödül verdi
TMMOB'a bağlı başta Mimarlar Odası olmak üzere 5 odanın açtığı davanın ardından Ankara 5. İdare Mahkemesi AOÇ İmar Planı'nı iptal etmesiyle trafiğe kapatılan ve tartışma konusu olan Ankara Bulvarı, "Ljubljana Forum" etkinliğinde Belediyelerarası proje dalında en iyi proje ödülünü aldı. Ljubljana Kalesi'nde düzenlenen törende, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Slovenya'nın Portoroz Belediyesi, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'ten birer proje ve İngiltere'den 32 şehir belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü bir projeyle birlikte toplam 4 proje finale kaldı. Türkiye'de bazı kesimler tarafından eleştirilerin hedefi haline gelen Ankara Bulvarı çok sayıda önemli projeyi geride bırakarak birinci oldu.

KAPATMAK YETMEZ YOLU SÖKÜN DEDİLER
Ankara Bulvarı'nın trafiğe kapatıldığı gün Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e seslenen TMMOB'a bağlı meslek odaları yaptıkları ortak açıklamada, "Yargı kararlarına dayanarak Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne diyoruz ki trafiğe kapatmak yetmez, yolu tamamen sökün" ifadelerini kullanmıştı.

Büyükşehir Belediyesi adına ödülü Türkiye Cumhuriyeti Ljubljana Büyükelçisi Serra Kaleli, Ljubljana Belediye Başkanı Zoran Jankovic'in elinden aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ülkemiz adına önemli bir ödül aldığını ifade eden Kaleli, "Ljubljana Forum'un bu yılki ödülünü Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin projesinin kazanmasından dolayı gurur duydum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Onlar 'sökün' dedi Avrupa ödül verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN