Osman BEKAR: Sinan'a devlet eli uzanmalı

Giriş Tarihi: 19.10.2015
Bir zamanlar boks ringlerini rakiplerine dar eden, Muhammed Ali ve Cemal Kamacı'dan sonra bu ülkeye boksu en çok sevdiren adamlardan biri olan Sinan Şamil Sam zor günler yaşıyor.
O eski günlerinden eser kalmayan Sam şimdi hastalıklarla boğuşuyor. Tabi en önemlisi ise vefasızlıkla… Türk insanına profesyonel boksta büyük sevinçler yaşatan Sinan'a maalesef sahip çıkan, 'ne derdin var' diye soran da yok.
Büyük şampiyonun çaresizliğini duyan ve onun arkasında duran tek insan boks ve basketbol milli takımlarının doktorluğunu yapan Adnan Bağrıaçık oldu.
Tabi ilk başta bu feryadı duyması gereken devlet... Devletin de bu feryadı duyması için görevlendirdiği spor bakanı var. Ama maalesef spor bakanımız ya da Spor Bakanlığı teşkilatımız bir zamanlar ülkenin gururu olmuş bu eski şampiyonu duymuyor, bu adama devlet elini uzatmıyor.
Aslına bakacak olursanız Sinan Şamil Sam bu konuda ne ilk örnek ne de son olacak örnek. Daha önce de haberlerden hatırlarsınız eski şampiyonların ne halde hakkın rahmetine yürüdüğünü.
Elbette bu içinde bulunulan durumdan o eski şampiyonların da payı var. Elbette hatanın çoğu onlarda. Ama düştükleri zaman da bu insanlara sahip çıkacak birileri olmalı. Devletin şefkatini, desteğini ulaştıracak birileri olmalı.
Tabi olması gereken devletin bu tip sporcular dara düştüğünde değil, düşmeden önce onlara dokunması gerekir. Çok büyük paralar kazanan özellikle amatör sporcular bu paranın değerlendirilmesi aşamasında başarılı olamıyorlar. Bu sporculara verilecek mali danışmanlıkla bu tip olayların önüne geçilebilir.
Devlet hepsiyle nasıl uğraşacak demeyin.
Elbette yolu var. Yeter ki bizim kafa patlattığımız kadar siz de patlatın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman BEKAR: Sinan'a devlet eli uzanmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN