Dekanlık yarışına Ankara hayvanları damga vurdu

AÜ Veteriner Fakültesi'ndeki dekanlık seçiminde aday olan isimler arasında proje yarışı yaşanıyor. Prof. Dr. Daşkın'ın yürüttüğü kampanya da ilgi topluyor

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Dekanlık yarışına Ankara hayvanları damga vurdu
Ankara Üniversitesi (AÜ) Veteriner Fakültesi'nin dekanlık yarışında ilginç kampanyalar dikkat çekiyor. Çarşamba günü gerçekleşecek dekanlık seçimlerinde 5 öğretim üyesi aday oldu. Geçmiş yıllarda adaylar özlük haklarıyla ilgili kampanya yürütürken, dekan adayı Prof. Dr. Ali Daşkın, bu kez ilginç bir kampanya başlattı.

HER GÜN BİR SEBEP AÇIKLADI

Seçimde oy vermeyecek idari personel ve temizlik görevlilerine bile "Dekanlık için 9+1 sebep" başlıklı bir yazı gönderen Daşkın, neden dekan seçilmesi gerektiğine ilişkin belirlediği her sebebi 10 gün boyunca tek tek açıkladı. Kampanyada en çok dikkat çeken ise üniversitede Ankara'nın keçisi, kedisi ve tavşanının, yetiştirilmesi, üretilmesi, tanıtılması ve marka değeri olması için kurulacak Ankaralı Hayvanlar Araştırma Merkezi oldu. Daşkın, Ankaralı hayvanların tekrar dünyaca ünlü marka değerini kazanması için fakültenin öncülük etmesi gerektiğini belirtti. Dekanlık seçiminde Prof. Kemal Küçükersan, Prof. Hamdi Uysal, Prof. Oğuz Sarımehmetoğlu ve Prof. Rıfat Vural da adaylığını açıkladı.

'TEMEL REFERANS MERKEZİYİZ'
Prof. Daşkın, Ankara'da, 27 bin 544 işletmede, 350 bin 500 sığır, 817 bin koyun, 120 bin Ankara keçisi, 77 at, 369 katır, 2 bin 586 eşek, 3 deve ve 11 bin 500 kümes hayvanı olduğunu belirtti. Ayrıca 30 binden fazla sahipli köpek, 20 binden fazla da sahipli kedi ile Ankara'nın Türkiye'nin ikinci büyük pet popülasyonuna sahip olduğunu kaydeden Daşkın, "Veteriner Fakültesi bu hayvanların hepsi için temel referans merkezidir. Sokak hayvanlarından et fiyatlarına kadar her alanda sorumluluğumuz var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dekanlık yarışına Ankara hayvanları damga vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN