Bin 556 öğrenci tehlike altında

Sincan Anadolu Lisesi binasında oluşan derin çatlaklar, 55 yıllık okulda eğitim gören bin 556 öğrencinin yanı sıra lisede görev yapan 92 öğretmeni de tedirgin ediyor

Giriş Tarihi: 22.10.2015
Bin 556 öğrenci tehlike altında
Sincan'ın Ahi Evran Mahallesi'nde bulunan ve ilçenin ilk lisesi olma özelliğini taşıyan Sincan Anadolu Lisesi yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. 1960 yılında kurulan ve 30 dersliği bulunan okulun duvarlarında oluşan derin çatlaklar lisede eğitim gören öğrenci ve velilerini tedirgin ediyor. Bin 556 öğrencisi ve 92 öğretmeni bulunan Sincan Anadolu Lisesi, kırık camları ve yıkık dökük duvarları ile adeta harabeyi andırıyor. Lisede eğitim gören öğrenciler, "Okulumuz bölgede ailelerin çocuklarını göndermek istemediği, durumundan herkesin haberdar olduğu bir lise olarak anılıyor. Ailelerimiz de mecburiyetten bizi buraya gönderdi" dedi.

"TEDİRGİN OLUYORUZ"
Okulun bir an önce yıkılıp yerine yenisinin yapılması gerektiğini belirten öğrenci velileri ise, "Bu lisenin sorunu geçici tadilatlarla çözülemez. Her gün çocuklarımızı okula gönderirken aklımız kalıyor. Duvarlarda oluşan derin yarıklar bizi hep tedirgin ediyor. Yetkililer olası bir facia yaşanmadan önlem almalıdır. Bizim isteğimiz 500 bin nüfusu olan Sincan'a yepyeni bir lise yapılması" şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERİ ÇOK BAŞARILI
Eğitim öğretim verilmeye 1960 yılında başlanan ve Sincan'ın ilk lisesi olma özelliğinin yanı sıra Türkiye'nin 193. lisesi olan Sincan Anadolu Lisesi, bina açısından yetersiz olmasına öğrencilerin başarısı göz dolduruyor. Geçtiğimiz yıl Sincan Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 174 öğrenci, üniversiteli olma başarısını gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bin 556 öğrenci tehlike altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN