'Kadının olduğu yerde bereket eksik olmaz'

Ankara'nın ilçelerini ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, kadınlara kendi ayakları üzerinde durmalarını tavsiye etti. Topçu, kadınlara rol model olarak Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım'ı gösterdi

Giriş Tarihi: 22.10.2015
'Kadının olduğu yerde bereket eksik olmaz'
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Ankara'nın Ayaş, Beypazarı ve Güdül ilçelerini ziyaret etti. Ziyaretinde Güdül'de bir süre önce gün yüzüne çıkartılan Mnizos Antik Roma Hamamı'nda incelemelerde bulunan Topçu, burada antik dönemin şifa merkezi olan söz konusu mirasa desteklerini artıracaklarını açıkladı. Kadının olduğu yerde bereketin eksik olmayacağına işaret eden Bakan Topçu, Güdüllü hanımlara mutlaka okumaları ve kendi ayakları üzerinde durmaları gerektiğini söyledi. "Güneydoğu'da kadınlarımızı bugüne kadar sosyal hayata katabilseydik çok şey kazanırdık diyen Bakan Topçu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Güdül Belediye Başkanı Avukat Hava Yıldırım'ı örnek göstererek, onun tüm kadınlara rol model olması gerektiğini ifade etti.

ESNAFLA SOHBET ETTİ

Güdül'deki temasları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi'nde vatandaşlara hitap eden Topçu, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığını ziyaretinin ardından, ilçede bir yardımseverin yapımını üstlendiği ve belediyenin destek verdiği kız Kuran kursu inşaatını inceledi. Topçu, Ayaş ve Güdül'ün ardından Beypazarı'na gitti. Burada Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Ticaret Odası'nı ziyaret eden Topçu, esnaf ve vatandaşlarla da sohbet etti. Ayaş, Güdül ve Beypazarı'nın iç turizmin yanında dış turizme de açılması gerektiğini vurgulayan Topçu, Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak gereken desteği vereceklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kadının olduğu yerde bereket eksik olmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN