Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya dev projeler bizimle geldi

AK Parti Milletvekili Adayı Ertan Aydın, Gölbaşı'nın iki yakasını yer altından birleştirecek geçit ve 200 yataklı devlet hastanesi projelerinin yakında hayata geçirileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 23.10.2015
Ankara'ya dev projeler bizimle geldi
1 Kasım'dan ümitli olduklarını ve tek başına iktidar olabilecek oyu da alacaklarına inandıklarını belirten AK Parti 1.Bölge 7. sıra milletvekili adayı Ertan Aydın, AK Parti ile başkentte dev yatırımların birbiri ardına hayata geçirildiğini söyledi.

Ankara sizin için ne anlam ifade ediyor. Ankara'da en çok ne yapmayı seviyorsunuz?
Çocukluğumun geçtiği yer İstanbul fakat gençliğimin en güzel günlerini de Ankara'da geçirdim. Üniversite dönemimde Ankara ile tanıştım. Bunun yanında yetişkinlik, evlilik dönemimin geçtiği ve tüm hayati karalarımı aldığım yerdir Ankara. Bütün iş hayatım burada geçti. İlk geldiğim yıllarda İstanbul ile Ankara'yı mukayese eder ve başkenti çok kötü bulurdum. Hava kirliliği ve yaşamı çekilmez bir yerdi benim için. Bir an önce İstanbul'a kaçmak için can atardım. Ama Melih Gökçek'in belediye başkanı olmasından sonra yapılan başarılı çalışmalar sonucunda Ankara kültürel, sosyal anlamda daha yaşanılabilir hale geldi. Şu anda İstanbul'a gitmek bana zor geliyor, trafik yoğunluğundan bunalıyorum. Ankara'da Kızılcahamam, Kazan, Beypazarı, Gölbaşı. Şereflikoçhisar gibi sayfiye yerlerini gezmeyi çok seviyorum. Buralarda vakit geçirmek keyif veriyor bana. Ankara merkezde ise daha çok zamanımı kitapevlerinde geçiriyorum.

Mogan Gölü'nün temizlenmesi ve eski günlerine dönmesi için çalışmalar ne aşamada?
Gölbaşı Mogan Gölü ile ilgili gölün temizlenmesine ilişkin önemli bir çalışma yapıldı. Projeleri bitip ihale aşamasına gelindi. Kalkınma Bakanlığı süreci bitti, önümüzdeki dönemde ihalesi yapılacak. Gelecek yıl inşallah Mogan Gölü'nde çalışmalar başlamış olacak. Bunun yanı sıra Gölbaşı'na önümüzdeki aylarda 200 yataklı devlet hastanesine başlayacağız. Gölbaşı ile ilgili önemli projelerden biri de Gölbaşı'nı ikiye bölen Konya yolunu alttan geçirerek Gölbaşı'nın iki yakasını bir araya getirme projesi. Proje aralıkta bitecek. Tek sorun mevcut yolu rehabilite edecek alternatif bir yol bulunmasıydı. Bu da Ankara- Niğde otoyoluyla sağlanabilecek. Ankara- Niğde otoyolu başladı. Belli noktaya geldiğinde ise Gölbaşı çalışmalarına başlanacak.

'Türkiye daha huzurlu olacak'

Ankaralı seçmene ne gibi mesajlar vermek istersiniz?
Seçmenimizin 1 Kasım'da bize verecekleri destekle Türkiye daha huzurlu ve daha yaşanılır hale gelecek. Artık bu iş Türkiye meselesi. Ülkemiz eski karanlık günlere sürüklenmek isteniyor. Bunlara geçit vermeyelim. Başkentteki patlamayı da AK Parti'nin sahadaki olumlu ivmesine dönük bir hamle olarak görüyorum. Hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın iktidar olduğumuz sürece bu terör ya bitecek ya bitecek. Tüm bunların anahtarı seçmenimizin oyları. Hep birlikte yeniden güçlü büyük Türkiye'yi kurmak için sandıklara sahip çıkalım.

'Yerli sanayi üretim merkezi olacağız'

2023 hedeflerinde Ankara'nın payı ne olacaktır?
Ankara'da mega projelerimiz savunma sanayisine ilişkin. Bu projelerle yerli üretime dönük çalışmaların merkezi Ankara olacak. İstihdam açısından da heyecan uyandırıcı bir proje. ASELSAN ve HAVELSAN'daki hassas savunma sanayi stratejilerinde kullanılabilecek Ar-Ge çalışmalarının da merkezinin Ankara olmasına vesile olacak.

Son ankette Ankara %49

Sahada 7 Haziran'a kıyasla nasıl bir tablo var?
Sahada 7 Haziran'dan daha olumlu bir tablo var. 7 Haziran öncesinde vaatler noktasında seçmende bize karşı fazla eleştiri vardı. 1 Kasım'da ise dersimize çalışarak halkımızın isteklerine cevap olabilecek beyanname ile seçmenimizin karşısına çıktık. Yeni adaylarla daha güçlü bir kadro oluşturduk. Bir de hükümet kurulamayışından ötürü ülkenin istikrarsızlığa girişinin bedelini insanlar gördü. Bütün bunlar birleşince farklı bir atmosfer oluştu. Halk bu kaotik ve kriz ortamından çıkmak istiyor. İnsanlarda bunların üstesinden güçlü bir iktidarla gelineceği fikri oluşmuş durumda. Ankara ölçeğinde son yaptığımız kamuoyu araştırmasında yüzde 49 gibi bir rakam çıkıyor. 1. bölgede yüzde 44; 2. bölgede yüzde 56 gibi rakam çıkıyor. Bu da 2 bölgede de 9'ar milletvekili çıkarabileceğimizi gösteriyor. Kalan sürede yapacağımız çalışmalarla vekil sayımız daha da artıracağız.

'Kültürel aktivite sayısı artırılmalı'

Ankara'da şu da olsa daha güzel olur dediğiniz bir şey var mı?

Benim Ankara'da en çok istediğim şey kültürel anlamda aktivitelerin artırılması. Tarihi Ankara bölgesinde yapılan restorasyon çalışmalarına daha çok yoğunlaşıp mimarı anlamda eski Ankara'yı ortaya çıkarıp ve orada kültürel aktivitelerin daha çok olduğu bir başkent istiyorum. Modern yapılaşmalarla insanların AVM'lere hapsedildiği bir şehir hayatını çok beğenmiyorum.

Sahadaki seçmenin isteklerine AK Parti'nin beyannamesi cevap verebildi mi?
Beyannamemizde Türkiye'nin bütçe dengelerini göz önünde bulundurarak vatandaşımız için en azami vaatleri ortaya koyduk. Sahada da bunun hemen karşılığını gördük.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'ya dev projeler bizimle geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN