Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı Sanayi sözde kaldı

Giriş Tarihi: 24.10.2015
Akıllı Sanayi sözde kaldı

Ankara'yı Orta Anadolu'nun en büyük sanayi merkezi haline getirecek "Akıllı Sanayi Sitesi", bakanlık ve TOKİ onayına rağmen 8 yıldır değişen yönetimlerin kurbanı oldu

TOKİ'ye devredilen yaklaşık 2 milyon metrekarelik "Akıllı Sanayi Sitesi Projesi" sürekli değişen yönetimin kurbanı oldu. Yenimahalle Yakacık mevkisine yapılması planlanan ve kaçak çalışan sanayicilerle birlikte 25 bin kişiye iş imkanı sağlayacak proje, Gümrük Bakanlığı ve TOKİ onayından geçmesine rağmen sürekli değişen yönetimler nedeniyle hayata geçirilemedi.

PROJE TASLAĞI HAZIR
Projeyi hazırlayan Ankara Demirciler Odası Başkanı Hayrettin Yıldırım, söz konusu çalışmanın 2008 yılından bu yana birçok kurum ve kuruluş tarafından 8 kez onaylandığını söyledi. Projenin büyük bir ihtiyaçtan doğduğunu vurgulayan Yıldırım, "Projeyi Gümrük Bakanlığımıza biz sunduk, çok beğenildi ve arazi gösterildi. Yıllardır bu arazi ve sanayi sitesi için çabalıyoruz. TOKİ projenin taslağını çizdi. Yeri belli, planı var, her seferinde çok beğenilip hemen başlayalım denildi ama genel müdür, seçimler ve bakanların değişmesi nedeniyle hep yarım kaldı. Nurettin Bey söz vermişti 'Gerekli çalışmaları yapıp başlatalım' diye. Son olarak Gümrük Bakanımız Cenap Aşçı'ya gidecektik ama seçim sürecinden dolayı görüşme gerçekleşemedi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı Sanayi sözde kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN