ODTÜ'de kesilenler ağaç değil mi?

Malazgirt Bulvarı yapılırken iş makinelerinin önüne atlayan CHP'li Aylin Nazlıaka, İlhan Cihaner ve Hüseyin Aygün gibi isimler ODTÜ'deki ağaç katliamına duyarsız

Giriş Tarihi: 26.10.2015
ODTÜ'de kesilenler ağaç değil mi?
TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü binasının hemen arkasındaki ağaçlık alanda günlerdir süren ağaç katliamına Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçları bahane ederek sokağa dökülen marjinal gruplar sessiz kalırken, kamu yararına yapılan 1071 Malazgirt Bulvarı'na karşı çıkan CHP'liler ve Mimarlar Odası adeta 3 maymunu oynuyor. Büyükşehir Belediyesi'nce yaklaşık 2 yıl önce yapılan ODTÜ yolunun hayata geçirilmemesi için kendilerini iş makinelerinin önüne atarak adeta şov yapan CHP'li Aylin Nazlıaka, İlhan Cihaner ve Hüseyin Aygün'ün, ODTÜ yönetimi tarafından hem Eymir Gölü'nde hem de kampus içerisinde yüzlerce ağacın kesilmesi karşısında sessiz kalması, "Mesele gerçekten ağaç değil, halka yapılan hizmete engel olmak" şeklinde yorumlandı.

İDEOLOJİK DAVRANIYOR LAR
CHP'lilerle birlikte 1071 Malazgirt Bulvarı'na karşı çıkan ve Büyükşehir Belediyesi'nin ağaç katlettiğini iddia ederek konuyu mahkemeye kadar taşıyan Mimarlar Odası'nın da üniversitedeki katliama sessiz kalması odaların bir kez daha ideolojik olarak hareket ettiğini gözler önüne serdi. "Eymir Gölü'nü ranta kurban etmeyeceğiz" gibi klişe ifadeler kullanarak kamuoyu üzerinde algı yaratmaya çalışan odalar, ODTÜ yönetiminin Eymir'deki izinsiz ağaç kesimi ile kampus içerisindeki katliamına kayıtsız kaldı.

GEZİCİLER NEREDE?

SABAH Ankara tarafından ortaya çıkarılan ODTÜ'deki ağaç katliamına sosyal medyadan da tepkiler geldi. Gezi eylemlerinde ağaçları bahane ederek sokağa dökülenlerin ODTÜ'deki katliamı görmezden gelmelerinin samimiyetsizlik olduğu belirtilirken, vatandaşlar, "Geziciler nerede?" diye sordu.

ODTÜ SESSİZ
Tel örgülerle çevrili yaklaşık 30 dönümlük arazi üzerinde gerçekleştirilen ağaç katliamının ardından ODTÜ yönetimi sessizliğini hala bozmadı. Kamuoyu, ağaç kesimlerinin hangi gerekçelerle ve ne amaçla yapıldığı hakkında ODTÜ'nün bir açıklama yapmasını bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ODTÜ'de kesilenler ağaç değil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN