Candan'ın ödül hazımsızlığı

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Candan, sökülmesini istediği Ankara Bulvarı Avrupa'dan ödül alınca çileden çıktı. Candan, "akıl dışı" dediği ödülü iptal ettirmek için başvuruda bulundu

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Candan'ın ödül hazımsızlığı
Büyükşehir Belediyesi'nin dev projelerini engellemek için her türlü yola başvuran Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, kara mizah örneği yeni bir girişime daha imza attı. Binlerce Ankaralının kullandığı ve trafiği büyük ölçüde rahatlattığı yetkililer tarafından da ifade edilen Ankara Bulvarı'nı kapatmak için mahkemeye yaptığı başvurusu reddedilen Candan, bu kez de Ankara Bulvarı'na Slovenya tarafından verilen ödülü iptal ettireceğini öne sürdü. Candan'ın bu girişimi, "Başka işi yok mu" yorumlarına neden oldu. Düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir'in daha önce de "çakma" ödüller aldığını iddia eden Candan, "Çakma ödüllerle kendisine meşruiyet sağlamaya çalışıyorsa yanılıyor. Nasıl ki Melih Gökçek Dünya Belediye Başkanlığı'na final adayı olduğunda, Dünya belediye başkanı olamayacağının nedenlerini rapor hazırlayıp kuruma ileterek Dünya Belediye başkanı olmasını engellediysek, bu ödülü de iptal ettireceğiz" diye konuştu.

SLOVENYA'YI TOPA TUTTU
Ödülü veren Slovenya'yı da "akıl dışı" davranmakla suçlayan Candan, "Kurum ödül kriterlerini açıklarken toplu taşım verimliliğini geliştirdi diyor, oradan toplu taşım araçları bile geçmiyor" şeklinde konuştu. Ankara Bulvarı'nın araç yoğunluğunu azaltarak, toplu taşım güzergahlarını büyük oranda rahatlatması Candan'ı yalanlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Candan'ın ödül hazımsızlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN