Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent AK Parti ile çağ atladı

AK Parti 2. bölge 8. sıra milletvekili adayı Nevzat Ceylan, Ankara'nın AK Parti ile gelişeceğine ve ilerleyeceğine inandığını belirtti

Giriş Tarihi: 29.10.2015
Başkent AK Parti ile çağ atladı
AK Parti 2. bölge 8. sıra milletvekili adayı Nevzat Ceylan, Ankara'ya istikrar dönemlerinde yatırımların aktığını yeni dönemde de istikrarla başkentin hem merkezinin hem de etrafının hizmetlerle bezeneceğini söyledi.

Ankara'da en çok ne yapmayı seviyorsunuz?
Ankara tarihinin yanı sıra bir sevdadır ve yaşama alanlarıyla da örnek bir şehirdir. Fakat bu kentte yaşayanların çoğu bu kenti çok iyi tanımaz ve bilmez. Bunun için Ankara'daki hemşeri dernekleri federasyonlarının oluşturduğu Başkent Ankara Meclisi'ni kurduk bende yönetim kurulu başkanıyım. Ankara'ya gelen insanlarımızın üçte ikisi dışarıdan göç ederek geldi. Hepsi şu anda Ankaralı oldu. Bu vatandaşlarımızın Ankara'ya sahip çıkması, sorunlarıyla ilgilenmesi ve en önemlisi de bu kenti tanıması gerekiyor. Biz de Başkent Ankara Meclisi ile bunu amaçlıyoruz. Ankara'nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmeyi gezmeyi çok seviyorum.

Ankara 7 Haziran'da 15 milletvekili çıkardı. Bunda bir artış bekliyor musunuz?
7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında ciddi fark var. 7 Haziran öncesi sahada bir durgunluk vardı. İnsanlarda bir kararsızlık ve mesafe görüyorduk. Gördüklerimiz de sandığa yansıdı. Ama 1 Kasım öncesi sahada gayet ılımlı bir tablo var. Vatandaş koalisyonlarla yol alınamayacağını, tek başına bir iktidar olmadan sorunların çözülemeyeceğini gördü. Bu beklentimizin üzerinde milletvekili çıkaracağımızın bir işaretidir. Her bölgeden 10'ar milletvekili sayısına ulaşacağımızı görüyoruz. Ankara'da birer hafta arayla yapılan anketlere göre Ankara'da AK Parti'nin yüzde 7, CHP'nin yüzde 1 oylarını arttırdığı, HDP'nin yüzde 2, MHP'nin ise yüzde 4 gerilediği görülüyor.

Ankara seçmeninin beklentileri nelerdir?
Beyanname sahada çok büyük bir karşılık gördü. Vatandaşımızın beklentisinin üzerinde vaatlerimiz oldu. Ben aslında buna vaat demiyorum. Çünkü iktidar partisi olacak güce sahip bir parti vaatten ziyade taahhütte bulunur. İktidar olamayacak partilerin işidir vaat. Gençlerimizden tutun kadınlarımıza, esnafımıza, işadamlarımıza, tarım kesimine, emekliye, toplumun her kesimine tahminlerin üstünde taahhütlerde bulunuyoruz. Bunların da seçimlerden sonra peyderpey halka yansıyacağını görüyoruz.

Yeni dönemde Ankaralılara heyecan verecek proje ve atılımlar neler olacak?
Ankara AK Parti döneminde yapılan yatırımlarla çağ atladı. Avrupa'nın birincisi seçilen Esenboğa Havalimanı genişletildi. Anadolujet'in merkezi haline geldi ve uluslararası uçuşlar başladı. Başkent bölünmüş yolarla kuşatıldı. 7 bin yataklı Etlik ve Bilkent şehir hastaneleriyle başkent yabancı hastaların merkezi olacak. Çayyolu, Batıkent ve yakında faaliyete geçecek Keçiören raylı sistemleriyle Ankara metro ağlarıyla örülmüş olacak. Hacıbayram Camisi'nin restorasyonu da kente değer katmıştır. Başkent, İmrohor Vadisi'nin geliştirilmesiyle, Ankapark'ın bitmesiyle yeni turizm alanlarına kavuşacak. Ankara'nın en büyük eksiği spor komplekslerinin yeterince olmaması. Önümüzdeki dönemde büyük spor tesisleri yapılması için çalışmalar başlatıldı. Yeni dönem itibariyle Ankara sporun da başkenti olacak.

Ankara'da gözünüze çarpan en büyük sorun nedir?
Ankara'yı sahiplendirme konusunda insanları bilinçlendirmede eksik kaldığımızı düşünüyorum. Özeleştiri olarak söylüyorum herkes doğduğu kente sahip çıkıyor ama doyduğu, yaşadığı kente sahip çıkmıyor. Meclise girdiğimde en büyük projem siyasetçisinden bürokratına, iş adamından memuruna bu kenti sahiplendirmek olacak.

Turizm ve tarıma destek artacak

Ankara'nın taşını, toprağını bütün köylerini, ilçelerin beklentilerini ve sorunlarını çok iyi bilirim. Önümüzdeki dönemde 2. bölge milletvekili olarak ilçe belediye başkanlarımızla, ilçe teşkilatlarımızla bu sorunları çözeceğiz. Ankara'nın bütün ilçelerinin eşsiz güzellikleri var. Bu güzellikleri geliştirerek turizme kazandıracağız. Kalecik, Kızılırmak Vadisinde bulunan bir yer üzümleri ve kalesiyle meşhur bir yer. Burayı tarım ve turizmin de kalkındıracak hizmetler yapacağız. Çubuk, Akyurt fuar alanının tamamlanması, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin ve Karagül'ün gelişmesi, sanayinin o tarafa kaymasıyla önemli bir çekim merkezi olacak. Kızılcahamam'ın Soğuksu Milli Parkı, Işık Dağı, Zindan Ormanları gibi doğal alanları geliştirilecek. Termal turizm noktasındaki çalışmalar hızlandırılacak. Çamlıdere de Çam Korusu ve Benli Yaylası geliştirilerek termal turizm noktasında çalışmalar yürütülecek. Beypazarı balı başına bir marka haline geldi. Tekka Dağı, Eğir Ovası gibi doğal yerler geliştirilerek tarım desteklenecek. Güdül'de Sorgun Yaylası başkentin önemli turizm alanı haline getirilecek ve seracılık geliştirilecek. Nallıhan'ın otantik köylerinin eko turizme açılması sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent AK Parti ile çağ atladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN