1 Kasım'da istikrara oy verin

AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Barış Aydın, Türkiye'deki kalkınmanın istikrara bağlı olduğunu belirterek, vatandaşları 1 Kasım'da oylarını AK Parti'de birleştirmeye davet etti

Giriş Tarihi: 30.10.2015
1 Kasım'da istikrara oy verin
Ankara 1. bölge 10. sıradan AK Parti Milletvekili Adayı olan Barış Aydın, AK Parti Çankaya Belediye Başkanı adayı olduğu günden beri Ankaralıların sevgisini kazandı, projeleriyle ilgi odağı oldu. Aydın, "Ankara'ya yönelik çalışmalarımın odağında, Başkenti bir 'ileri teknoloji üssü' haline getirmek yer alacak" dedi.

Neden AK Parti'den siyaseti tercih ettiniz?
AK Parti, 13 yıllık iktidarında sağladığı 'demokratik istikrar' zeminiyle küresel düzeyde bir marka olmuştur. Önceki siyasi iktidarların hayal dahi edemeyeceği reformlara imza atan AK Parti'nin Türkiye'de siyaseti normalleştirmesi ekonomik istikrarı beraberinde getirmiş, büyüme ve kalkınma olağanüstü hızlanmıştır. Attığı adımlarla temel hak ve hürriyetler alanındaki kronikleşmiş sorunları da gideren AK Parti döneminde insan hakları alanında yapılan reformlarla, Türkiye'nin insan hakları karnesi de iyileştirilmiştir. AK Parti siyasetin en kurumsallaşmış partisi olarak, geniş bir coğrafyanın da umudu haline gelmiştir. Son 13 yıldır Türkiye'deki kalkınma sürecini çok yakından bilen biri olarak siyasi istikrarın bu millete kazandırdıklarının farkındayım. AK Parti'nin 2023 ve 2071 gibi hedeflerinden, Büyük Türkiye idealinden heyecanlanan birisiyim. Bu topraklarda yaşayan herkes gibi ben de Türkiye'nin yeniden tarih sahnesindeki o güçlü yerini almasını istiyorum. Dünyaya örnek olan medeniyetimizin tekrar dirilmesi, büyük çınarın gölgesinin genişlemesini düşlüyorum. İşte tüm bu ideallere hizmetle ülkemin demokrasi ve kalkınma yürüyüşüne katılmak için AK Parti'den aday oldum.

Seçim çalışmalarındaki gözlemlerinize göre sizce seçmenlerin beklentileri neler?
Seçim çalışmalarımızda vatandaşlar, karşılarında kendilerini dinleyen, önemseyen, sorunlarını çözmek için çaba gösterecek bir Parti olduğunun bilinciyle taleplerini sıralıyor. Bu taleplerin en fazla ve güçlü biçimde dile getirileni ise "ülkede siyasi ve ekonomik istikrarın devamı"... Halkımız dirlik ve düzeninin bozulmasını istemiyor. Vatandaşların en büyük kaygısı, AK Parti ile sağlanan bu istikrarın bozulması, AK Parti öncesi koalisyonların iş başında olduğu kaos dönemlerine dönülmesi. Biz de kendilerine AK Parti'nin yeni dönemde yapacağı çalışmaları, hedeflerini anlatıyor, istikrar konusundaki kararlılığımızı dile getiriyoruz.

Seçim sonrasında ve 2016'da daha olumlu mu yoksa olumsuz bir hava mı bekliyorsunuz?
Türkiye'de kalkınma ve gelişmenin devamı, siyasi istikrara bağlı. Ülkenin siyasette istikrarsızlığa tahammülü yok. Bu açıdan 1 Kasım seçimleri son derece önemli. Seçimlerde hepimizin istediği şey, ülkenin huzura rahata ve istikrara kavuşması... Ekonomide yakalanan başarı grafiğini sürdürmek için istikrar şart. Seçimlerden çıkacak güçlü bir iktidarla istikrarın yeniden tesisi ile Türkiye, ekonomide dinamizmini, hızlı kalkınma ve büyüme sürecini yeniden yakalayarak yoluna kaldığı yerden devam edecektir. Türkiye, dinamik nüfusu, rekabet gücü yüksek güçlü ekonomisi ile bu potansiyele, bu güce fazlasıyla sahiptir. Ben inanıyorum ki, önümüzdeki dönemde Türkiye istikrarı ve huzuru yakalayarak ekonomideki başarı grafiğini yükseltmeye devam edecek ve 2023'te en büyük 10 ekonomi arasına girme hedefine ulaşacaktır.

Ankara ile ilgili projeleriniz nelerdir, ne tür hizmetler sunacaksınız?
Ankara 5,2 milyon kişi ile Türkiye'nin en kalabalık nüfusa sahip ikinci ili. Dünyada 50 dolayındaki devletten daha büyük toprağa sahip Ankara, çekim merkezi olmayı sürdürecek. Ankara ile ilgili planlarımızı, 2050'lere uzanan bir vadede ve 8-9 milyonluk bir şehre göre yapıyoruz. Ankara'ya yönelik çalışmalarımın odağında, Başkent'i bir "ileri teknoloji üssü" haline getirmek yer alacak. Ankara, bir "Yüksek Katma Değerli Ürünler Üretim Merkezi" haline gelebilecek potansiyele sahiptir. Ankara'nın 7'si faal 12 organize sanayi bölgesi, son yıllarda sanayileşme alanında kaydettiği hamlenin göstergesidir. 21 üniversitesinde 265 bin üniversite öğrencisi bulunan Ankara, 6 teknoparkı ile bu alanda da Türkiye'de öncü illerinin başında geliyor. İnovasyon, Ar-Ge, teknopark faaliyetleri temelinde üniversite-sanayi işbirliği ve etkin teşvik ve destek politikaları ile Ankara'nın "Türkiye'nin teknoloji başkenti" haline gelmesi için çalışacağım.

BEYİN GÖÇÜ ÖNEMLİ SORUN

Ankara'nı önemli sorunları sizce nelerdir?
Doğu-batı, kuzey-güney hatlarının kesişme noktasında yer alan Ankara, tarih boyunca tarım ve ticaret merkezi konumunda önemli bir şehir olmuş. Cumhuriyet döneminde uzun yıllar 'memur kenti' olarak bilindi. Ankara'da özel sektör eliyle sanayileşme tüm hızıyla sürüyor. Ancak Ankara, aynı hamleyi turizm alanında yapamadı. Ankara'nın en büyük eksikliği bu alanda... Tanıtım eksikliği en büyük sorun. Ankara için ortak akılla bir markalaşma stratejisi oluşturarak, dünya çapında yürütülecek etkin tanıtım faaliyetlerine ihtiyacımız var. Markalaşma konusunda özellikle sağlık turizmi olgusu öne çıkmalı. Ayaş, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Güdül, Haymana, Kazan, Kızılcahamam ve Polatlı ilçelerindeki zengin termal kaynaklarla Ankara termal sağlık turizminde güçlü bir potansiyele sahip. Köklü tıp fakülteleri ve 7'i JCI akreditasyonuna sahip toplam 82 hastanesi ile Ankara'nın medikal sağlık turizminde de büyük potansiyeli var. Ankara'nın sanayileşme ve kalkınmasına olumsuz etki yapan beyin göçü önemli bir sorun... Ayrıca, önemli dış merkezlerle direkt havayolu bağlantısı olmaması da Ankara'nın ticari hayatı, turizmi ve genel olarak ekonomisi için ciddi sorun teşkil ediyor ki var gücümüzle çalışarak bu soruna çözüm yönünde önemli gelişmeler kaydettik.

AK Parti'nin 2023 vizyonunda Ankara'nın yeri nedir?
2023 vizyonunda Ankara, yeni Türkiye'nin sadece başkenti değil; sanayide ve kalkınmada dünyaya örnek kent olacaktır. 2023'te şehirler listesinde 69'uncu sırada yer alan Ankara'mızın 2025'te 6 milyonu geçen nüfusu ve yüzde 162'lik büyüme ve 170 milyar dolara ulaşacak ekonomisiyle 38'inci sıraya yükseleceği öngörülüyor. Bizim hedefimiz ise bunun da ötesine ulaşmaktır.

DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN DAHA GÜÇLÜ ANKARA
Daha güçlü Ankara, daha güçlü Türkiye'dir. AK Parti'nin yeni iktidarı döneminde Türkiye demokratikleşme ve kalkınma alanındaki hızlı yürüyüşünü koşuya çevirecek; en önde Ankara koşacak. Daha güçlü Türkiye için daha güçlü Ankara'yı inşa edeceğiz. Türkiye'nin istikrarı, demokrasi kalitesinin artması, ekonomik kalkınma, refah ve ilerlemenin kesintisiz biçimde devam etmesi için vatandaşlarımızı, 1 Kasım'da oylarını AK Parti'de birleştirmeye davet ediyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 Kasım'da istikrara oy verin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN