'Milletimizin desteğine güveniyoruz'

Giriş Tarihi: 31.10.2015
'Milletimizin desteğine güveniyoruz'

Eski Başbakan Yardımcısı, AK Parti 2. Bölge 3. sıra milletvekili adayı Emrullah İşler, "Milletimiz bütün seçimlerde bize inandı ve güvendi. Bu seçimlerde de milletimizin bize güveninin ve desteğinin devam edeceğine olan inancımız tam" dedi

'da yaşamayı ve başkente hizmet etmeyi sevdiğini söyleyen eski Başbakan Yardımcısı, AK Parti Ankara 2. bölge 3. sıra milletvekili adayı Emrullah İşler, siyasette olduğu sürece Ankara'ya ve Ankaralıya hizmet etmeye devam edeceğini belirtti. İşler, Ankara'yı örnek bir başkent yapabilmek için AK Parti hükümetinin tek başına iktidar olması ve istikrarın sürmesi gerektiğine dikkat çekti.

Ankara sizin için ne anlam ifade ediyor? Ankara'da ne yapmayı seviyorsunuz?
Ankara benim doğduğum, büyüdüğüm ve yaşadığım şehir. Memleket neresi diye sorulunca 'Ankara' diyenlerdenim. Ankara benim ait olduğum şehir. Ben Ankaralı olmayı, Ankara'da yaşamayı, ve Ankara'ya hizmet etmeyi seviyorum. İl dışına ya da yurt dışına çıktığımızda Ankara'ya dönünce kendi evime döndüğümü hissediyorum. Ankara'nın gelişmesi, kalkınması, köylerine ve ilçelerine hizmetlerin gitmesi ve buna vesile olabilmek beni son derece mutlu ediyor. Özellikle büyük şehir yasamızla çoğu ilçemizin yollarının sıcak asfalta kavuşması ve o asfaltlı yolları kullanarak köyleri ziyaret etmemiz bizi ziyadesiyle sevindiriyor. Ankara bu yasayla birkaç yıl içerisinde tamamen bir Avrupai başkent haline gelecek. Zaten metropol olarak Ankara son zamanlarda çok büyük değişim, dönüşüm yaşadı. Ankapark projesi, Kuzey Ankara projesi, Kuzey Yıldızı projesi ile başkentin silueti değişti. Siyasette olduğumuz sürece halkımızla haşır neşir olarak hizmetlerimize devam edeceğiz. Ankara'nın ilçelerini gezmeyi, ziyaretlerde bulunup insanlarla hasbıhal etmeyi çok seviyorum. Fırsat buldukça kendi ilçem olan Kızılcahamam ilçesine gitmek, Soğuksu Parkı'nda gezmek oradaki çam kokusu beni mutlu ediyor.

1 Kasım'da 'tekrar seçim' kararının verilmesinde sizce en büyük neden neydi?
7 Haziran'dan sonra bir hükümet kurulamaması büyük bir talihsizlik. Bunun başlıca nedeni ülkemizdeki siyasi kutuplaşma ve uzlaşı kültürümüzün gelişmemesidir. Seçim akşamı MHP ve HDP AK Parti ile kesinlikle hükümet kurmayacaklarını ifade etti. CHP ile görüşmelerde büyük görüş ayrılıkları oldu. Onlar bizim 13 yılımıza sünger çekerek restorasyon hükümeti kurmak istedi. Bütün dünya bu 13 yılı Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarılı yılları olarak görüyor. Görüşmeler neticesinde koalisyon mümkün olmayınca cumhurbaşkanımız anayasal yetkisini kullanarak erken seçim kararı verdi ve seçim hükümeti kuruldu. Seçim hükümetinde anayasal olarak partilerin hükümete üye vermesi gerekirken, 'anayasa, anayasa' diye bağıran insanların anayasanın bu ilkesine uymadıklarını, üye vermediklerini ve sorumluluktan kaçtıklarını gördük. AK Parti olarak bizde sorumluluktan kaçsaydık şimdi hangi hükümet ülkeyi seçime götürecekti. Parti olarak sorumluluğumuzun bilincinde ötekileştirmeden hep kucaklayıcı olduk.

Ankara'da 7 Haziran seçimlerine göre 1 Kasım seçimleri nasıl bir atmosferde geçiyor?
Ankara'daki patlamada bazı odakların 1 Kasım'da hızla yükselen AK Parti'nin oylarını azaltmak için terörü hortlattıklarını görüyoruz. Ankara'daki patlamadan sonra HDP Genel Başkanı Demirtaş'ın 'Olayın sorumlusu devlettir, hükümettir' şeklinde yaptığı açıklama onların da gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Bu şekilde bir sonuç alacaklarını zannediyorlar. Fakat 1 Kasım'da bundan medet umanlar kaybedecek. PKK terörüyle aralarına mesafe koyamayanlar, lanetleyemeyenler hemen bu patlamaya sarıldı. Biz yeniden AK Parti'nin tek başına iktidara geleceğinin işaretlerini görüyoruz. 7 Haziran'dan sonra iş dünyası istikrarın önemini gördü. Biz 13 yılda ne gerçekleştirdiysek istikrar sayesinde yaptık. Millet, koalisyon kelimesini unutmuş istikrardan bahsederken tekrar o sıkıntılı koalisyon dönemlerini konuşur hale geldi. Olanda hayır var diyoruz.

Ankara seçmeninin beklentileri nelerdir? AK Parti'nin açıkladığı seçim beyannamesi bu beklentilere bir cevap oldu mu? Sahadaki izlenimlerinizi aktarır mısınız?
7 Haziran öncesinde sahaya indiğimizde ilk karşılaştığımız konular emekli maaşları, asgari ücret gibi ekonomik taleplerdi. Şimdi ise sahada böyle bir şey söz konusu değil. Bunda da seçim beyannamemizin etkisi çok fazla. Bütün emeklilerimize yılda bin 200 lira zam vereceğiz. Asgari ücreti de ocak ayından itibaren bin 300 TL yapacağız. Diğer yandan gençlerimize iş kurduğunda verilecek destekler ve hibeler artarak devam edecek. Yeni iş bulan gençlerimizin ilk bir yıl devletten maaş alacak olması hem gençlerimiz hem de işverenler açısından önemli bir gelişme. Kadın girişimcilerimize iş kurarken sağlanacak imkanların artırılması da önem verdiğimiz diğer husus. Bizim beyannamemiz toplumun her kesimine bir dokunuş olarak algılandı. Bu seçim anketlerdeki rakamların ötesinde bir sürprizi de beraberinde getirebilir diye düşünüyorum.

1 Kasım seçimlerinde bir artış bekliyor musunuz? Sizce sahadaki tablo kaç milletvekilini gösteriyor?
Biz 7 Haziran'da psikolojik üstünlüğü kaybederek seçimlere gitmiştik. 1 Kasım seçimleri öncesinde psikolojik üstünlük AK Parti'de olduğunu kamuoyunda görüyoruz, sahada da bunun böyle olduğunu hissediyoruz. Dolayısı ile bunun sandıklara yansıması olacak. AK Parti olarak tek başına iktidar hedefi olan tek partiyiz. Tek başına iş başına diyoruz. Allah'ın izni ve milletimizin desteği ile tek başına iktidar olacağız. Bizim bu seçimlerde Ankara'da ise asgari hedefimiz iki bölgede toplam 18 milletvekili. Bunu başaracağımıza inanıyoruz ve sahada da bunun işaretlerini görüyoruz. Aynı zamanda da kamuoyu yoklamalarında her iki bölgede oyların 6 puan arttığını görüyoruz.

Ankara seçmenine vermek istediğiniz en önemli mesaj nedir?
Öncelikle bütün vatandaşlarımızı sandığa giderek oy kullanmaya davet ediyorum. Milletimiz bütün seçimlerde bize inandı ve güvendi. Bu seçimlerde milletimizin bize güveninin ve desteğinin devam edeceğine olan inancımız tamdır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Daha güzel bir Ankara oluşturma adına çalışmak için hazırız. Ankara'yı örnek bir başkent yapabilmek için AK Parti hükümetinin tek başına iktidar olması ve istikrarın sürmesi gerekiyor.

Keçiören metrosunu açacağız

Yeni dönemde Ankaralılara heyecan verecek proje ve atılımlar neler olacaktır?
2023'e giderken Ankara'da öncelikle uluslararası fuar alanının yapımını tamamlamak istiyoruz. Havalimanı metrosu yine projelerimiz arasında. Önümüzdeki mart ayında Keçiören metrosunu açacağız. Böylece bizim dönemimizde Sincan, Çayyolu, Keçiören metroları açılmış olacak. Bilkent ve Etlik olmak üzere iki şehir hastanesi yapıyoruz. Gölbaşı tarafında yapılacak Güneykent projemiz var. Esenboğa'dan direk uçuşların artırılması noktasında da girişimlerimiz var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Milletimizin desteğine güveniyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN