Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkente 10 ayda 11 bin yeni işaret levhası

Büyükşehir Belediyesi, bu yılın ilk 10 ayında 25 ilçede bulunan yollara yaklaşık 11 bin yeni trafik işaret levhası yerleştirdi

Giriş Tarihi: 3.11.2015
Başkente 10 ayda 11 bin yeni işaret levhası
Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğundaki 25 ilçede, 10 ayda yaklaşık 11 bin yeni yön levhası çalışmasına imza attı. Büyükşehir Belediyesi, güvenli, modern ve rahat bir şehir içi seyahat keyfi için; Yenimahalle'den Evren'e, Keçiören'den Kızılcahamam'a, Çankaya'dan Nallıhan'a, Altındağ'dan Haymana'ya, Mamak'tan Kalecik'e ilçe ilçe, trafik işaret levhası yerleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Büyükşehir ekipleri, 2015 yılı başından ekim ayı sonuna kadar toplam 10 bin 688 adet yeni işaret levhası çalışması gerçekleştirdi.

YOLLAR DAHA GÜVENLİ
Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, "Dur", "Yavaş", "Yol Ver", "Sağ-Sola Tehlikeli Viraj", "Hız Sınırı" ve bunlar gibi yollardaki trafiğin esas düzenleyicisi ve sürücülerin en önemli yol bilgilendiricileri olan işaret levhalarını, başkent Ankara'nın dört bir tarafında, ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirdiklerini söyledi. Tahiroğlu, "Dünya standartlarındaki bu işaret ve uyarı levhalarıyla, çizgi çalışmalarıyla ve bilgilendirme yazılarıyla, sinyalizelerle yolları güvenli kılıyor, sürüş kolaylığı sağlıyoruz" dedi.

ESKİ LEVHA ATILMIYOR
Tahiroğlu, kullanım ömrü dolmuş reflektif yansıtıcılar ve atıl kalmış eski levhaların, EGO atölyelerinde yenilenerek ihtiyaç duyulan alanlarda değerlendirildiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkente 10 ayda 11 bin yeni işaret levhası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN