Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazal ATEŞ: "İş ve aş" kazandı…

Giriş Tarihi: 3.11.2015
Tarihi bir seçimi geride bıraktık. AK Parti 1 Kasım seçimlerinden zaferle çıktı. Vatandaş, "ekonomik ve siyasi istikrar" dedi. Seçimin asıl kazananı ise "dar gelirli" oldu. Asgari ücretli, emekli, öğrenci, ev kadını, çiftçi… Vatandaş AK Parti'nin vaatlerine güvendi. Tabiî ki bu sözler beyannamede kalmayacak. Toplumun tüm kesiminin beklentileri karşılanacak. Vakit kaybetmeden yaşama geçirilecek.
***
Asgari ücretin bin 300 liraya çıkması için ilk adım atılacak.
Asgari ücret yapılan işin tehlike sınıfına göre belirlenecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu yeni yıldan önce hazırlıkları tamamlayacak.
Emeklilere yılda bin 200 liralık artış sözü tutulacak.
Konuya ilişkin düzenleme hızlı bir şekilde yapılacak.
Emeklilere 250 lira taksitle ev de gelecek yıldan itibaren uygulanacak. İş kuran gençler ve kadınlar için öngörülen nakit destek programı açıklanacak.
Öğrencilerin genel sağlık sigortası borçları da siliniyor. Genç çiftçiler de 30 bin lira destek alacak. Gençleri işe alan işverenler prim faturanı devlet ödeyecek. 100 bine yakın taşeron devlette kadro sahibi olacak.
***
Esnafın yıllık 8 bin liraya kadar hesaplanan vergisi alınmayacak. Bunla da kalmayacak, 30 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecek. Çalışan emekliden destek primi alınmayacak.
Gençlere çeyiz hesabı açılacak. İş kuran gençler 3 yıl gelir vergisi ödemeyecek.
Kendi işini kurarlarsa 50 bin lira, yetmezse 100 bin lira kredi… Gençlere sınırsız, ücretsiz internet erişim imkânı geliyor. Lise mezunlarının genel sağlık sigortasını 2 yıl boyunca devlet ödeyecek. Sosyal şemsiye genişliyor.
Aile destek programları hayata geçiriliyor.
Sadece dar gelirlere değil, yatırımcıya da fırsatlar sunuluyor.
Sembolik bir kira bedeliyle anahtar teslimi fabrika yapılacak. Nükleer enerji santralleri, tünel, köprü, sulama projeleri, yeni marka otomobil…
AK Parti, yol haritasında 78 milyonu kucakladı. Türkiye'de 10 milyon emekli, 2.5 milyon esnaf, 5 milyon asgari ücretli, milyonlarca öğrenci, çitçi, ev kadını olduğunu unutmayalım.
Anlaşılan o ki! "Güven ve istikrar" ile "iş ve aş" sonuçları belirleyen sihirli kelimeler oldu. Sonuçlar tüm Türkiye'ye hayırlı olsun.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazal ATEŞ: "İş ve aş" kazandı…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN