Kadına şiddete karşı canlı performans

'Şiddete Karşı Dünyanın Kadınları' adı altında topladığı çalışmalarını Ankara'da sergileyecek olan İtalyan ressam Diana Avgusta Stauer, davetlilerin önünde resim yapacak

Giriş Tarihi: 4.11.2015
Kadına şiddete karşı canlı performans
Dünyaca ünlü Rus asıllı İtalyan ressam, gazeteci, yazar ve modelist Diana Avgusta Stauer, Türkiye'de kadına şiddeti dikkat çekmek için yarın Ankara'ya geliyor. Stauer, 'Ladies of the World Against' (Şiddete Karşı Dünyanın Kadınları) adı altında 25 adet sanat eserini Fırça Sanat Galerisi'nde 6-26 Kasım tarihleri arasında sergileyecek. Sanatçı, davetli misafirlerine canlı resim yaparak performans sergileyecek.

HER YIL YAPILIYOR
Diana Avgusta Stauer, 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle yarın Ankara Gaziosmanpaşa Soroptimist Kulübü'nün organizasyonuyla Türkiye'ye geliyor. Kadına şiddeti, sosyal sorumluluk bilincini, sanatın ifade gücüyle resim sergisi açarak dikkatleri çekmeye çalışan sanatçı Stauer dünyada kadınlara yönelik yapılan şiddette tepki amaçlı bu etkinlikleri değişik ülkelerde her yıl gerçekleştiriyor. Fırça Sanat Galerisi Yöneticisi Semra Sancak "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu kararı ile 1999'dan beri ülkemizde de kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla devlet ve sivil toplum kuruluşlar tarafından değişik etkinliklerle dikkat çekmeye çalışılıyor. Ankara Gaziosmanpaşa Soroptmist Kulübü'nün davetlisi olarak Türkiye'ye davet edilen dünyaca ünlü İtalyan ressam, gazeteci ve modelist Diana Avgusta Stauer, Fırça Sanat Galerisi'nde 25 adet sanat eserini 6-26 Kasım arasında sergileyecek ve canlı performans sağlayarak Türkiye'de sık sık yazılı ve görsel basında izlediğimiz kadına şiddetin artık minimum seviyelere düşmesi için çağrılar yapacağız. 5 Kasım 2015 tarihinde yabancı misyona pre-opening kokteylimizle sergi açılışı yapılacak. 6 Kasım tarihinde ise iş, politika ve sanat dünyasını sergide buluşturacağız" dedi. Sancak, sergi süresince Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Betül Yarar'ın 'Şiddetin Cinsiyetli Yüzleri' isimli kitabını imzalayacağını, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyon Başkanı İlke Erol'un da etkinliği onurlandıracağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadına şiddete karşı canlı performans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN